За допомогою Тайваню: на Київщині зводять укриття у спортивному закладі та у парку

За допомогою Тайваню: на Київщині зводять укриття у спортивному закладі та у парку

Будівництво укриття
Будівництво укриття. Бучанська міська рада/Telegram

В Академії спорту у Бучі на Київщині облаштують власне укриття. Наразі там монтують наземне сховище, розраховане на 100 людей.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що це бетонна конструкція, побудована з дотриманням усіх норм і стандартів, встановлених на загальнодержавному рівні.

На Київщині
Будівництво укриття. Бучанська міська рада/Telegram

"Цей безпечний простір — інклюзивний. Він буде обладнаний пандусами та спеціальними місцями для людей з інвалідністю. Безбар'єрність має бути всюди", — йдеться у повідомленні.

На Київщині
Будівництво укриття. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У міськраді поінформували, що цього тижня таке ж укриття на 120 людей збудують у Бучанському міському парку. Ці проєкти реалізовуються спільно з народом Тайваню, які долучилися до фінансування споруд.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.

На початок