Допомогла Литва: на Київщині облаштували укриття у дитсадочку

Допомогла Литва: на Київщині облаштували укриття у дитсадочку

Укриття біля дитсадка
Укриття біля дитсадка. КОВА

Уряд Литви допоміг облаштувати укриття в садочку "Івасик-Телесик". Дошкільний заклад знаходиться у селі Козинці Ірпінської громади Київщини.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на очільника КОВА Руслана Кравченка.

За його словами, завдяки відкриттю укриття дитячий садочок може повернутися до повноцінної роботи, адже сховище — це одна з головних умов для безперервного навчання.

Дитсадок "Івасик-Телесик" розрахований на 60 вихованців. Внаслідок бойових дій на Київщині у 2022 році заклад був пошкоджений, його відновили коштом громади. Однак укриття не було, тому профінансувати його ремонт погодилося Центральне агентство з управління проєктами Литовської Республіки. Протирадіаційне укриття капітально відремонтували за 2,5 місяці. Його площа — 350 м².

На Київщині
Вхід до укриття біля дитсадка. КОВА

"Облаштовані три евакуаційні виходи та всі умови для безпечного, комфортного перебування малечі: спортивна кімната, приміщення для сну, ігрова кімната. Облаштований медпункт, кімнати для зберігання харчових продуктів та води, їдальня та санвузли", — сказав Кравченко.

На Київщині
Укриття для вихованців дитсадка. КОВА

Також, за його словами, для дітей з особливими освітніми потребами на сходах встановили підйомно-опускне обладнання, облаштували тактильну плитку на підлозі, тактильні контрастні мнемосхеми, поручні-направляючі.

В більшості закладів освіти Київщини вже є належно облаштовані укриття. Загалом їх понад 1,2 тис. Там, де їх наразі немає, будуть облаштовані найближчим часом, зауважив очільник КОВА.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.

На початок