На Київщині продовжують зміцнювати безпековий потенціал закладів освіти. Зокрема, у Броварах облаштували нове укриття в ліцеї.
Про це повідомив у Telegram міський голова Броварів Ігор Сапожко.
Зазначається, що в Броварському ліцеї №7 закінчили капітальний ремонт другого укриття на 450 людей. Загальна площа відремонтованої частини — 470 кв.м. Відтепер у двох укриттях ліцею може одночасно перебувати 900 ліцеїстів та викладачів.
За словами міського голови, облаштування сховища робили за підтримки благодійників. Відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації "Представництво Save the Children International in Ukraine" надало фінансову допомогу — 5,5 млн. гривень.
"Ми запланували ремонти ще в декількох приміщеннях даного закладу і після цього 7 ліцей буде повністю забезпечений власним укриттям", — сказав Сапожко.
Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині
Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.
Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.
У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.
В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.
Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.
Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.
На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.