Працівники київського метро долучились до навчальних тренінгів із першої психологічної допомоги

Працівники київського метро долучились до навчальних тренінгів із першої психологічної допомоги

Психологічний тренінг
Працівники столичного метро долучились до навчальних тренінгів із першої психологічної допомоги. КМДА

Працівники столичного метро долучились до навчальних тренінгів із першої психологічної допомоги, які проводить Центр стресостійкості Києва.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Київський метрополітен".

Зазначається, що насамперед у тренінгах беруть участь фахівці, які безпосередньо працюють на станціях і перебувають у постійній комунікації з пасажирами підземки. Зокрема, це чергові на станції, інспектори загону оперативного контролю та працівники контрольних пунктів. Нині навчання відвідали сім груп загальною кількістю понад 150 працівників.

"Мета таких тренінгів — навчитися самоконтролю, допомоги при кризовій ситуації, неконфліктної комунікації при конфліктах та агресивній поведінці. Крім того, під час лекцій багато часу приділяють профілактиці професійного вигорання, коректного таймінгу та уважного ставлення до власного ментального і фізичного здоров'я", — йдеться у повідомленні.

У КМДА поінформували, що навчальна програма першої психологічної допомоги розроблена Ізраїльською коаліцією травми, яка передала протоколи українським фахівцям, а також провела навчання для тренерів безпосередньо в Ізраїлі. Крім того, фахівці центру адаптують навчальні програми під потреби і конкретні випадки столичної підземки.

У "Київському метрополітені" наголошують на важливості подібних навчань, адже вже третій рік поспіль колектив столичної підземки разом із пасажирськими перевезеннями забезпечує цілодобове укриття населення. Крім того, в більшості працівників близькі або рідні нині перебувають на фронті, тому психологічна допомога і підтримка — як оточуючих, так і особиста — є дуже потрібною.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня минулого року у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробила новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Станом на січень 2024 року майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ та готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я. Нововведення запровадили і на Київщині — 46 закладів первинної меддомоги надаватимуть допомогу дорослим і дітям із психічними розладами.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок