Психологічна допомога дітям і батькам: у школах Києва запускають проєкт "Ментальна варта"

Психологічна допомога дітям і батькам: у школах Києва запускають проєкт "Ментальна варта"

У школах Києва стартує проєкт Ментальна варта з надання психологічної допомоги дітям
Діти у школі. Діти у школі. Фото: УНІАН

У закладах освіти Києва запускають проєкт "Ментальна варта". Він передбачає створення груп швидкої психологічної підтримки, які оперативно прибуватимуть до шкіл у випадку конфліктів чи надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Фахівці "Ментальної варти" допоможуть знизити рівень психологічного напруження у дітей, батьків та освітян у критичних ситуаціях, а також сприятимуть створенню безпечного й комфортного середовища в закладах освіти.

"Діти під час війни стають особливо вразливими до психологічних травм. Групи реагування допоможуть їм впоратися з травмою, отримати необхідну психологічну підтримку та відновити емоційний стан", — повідомила директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

У межах проєкту передбачається створення груп швидкого психологічного реагування, які оперативно виїжджатимуть у заклади освіти для надання допомоги у зв'язку з ракетними атаками РФ, булінгом, суїцидом тощо. Наразі провели понад 50 тренінгів серед педагогів і психологів, під час яких обрали та підготували команди швидкого реагування.

Крім того, завдяки аналізу даних та вивченню потреб учнів, батьків та працівників освіти буде створено унікальний ІТ-сервіс — цифрову версію "Ментальної варти", що забезпечуватиме максимальну ефективність програми психологічної підтримки.

Проєкт отримав підтримку благодійної організації "Bloomberg Philanthropies", Klitschko Foundation, Департаменту освіти і науки КМДА і додатка "Київ Цифровий".

Раніше в застосунку "Київ Цифровий" запустили опитування щодо ментального здоров'я жителів. Його мета — оцінити стан здоров'я киян та визначити на скільки він змінився.

На початок