У Києві для родин загиблих військових проведуть групову терапію з психологом

У Києві для родин загиблих військових проведуть групову терапію з психологом

психологічна допомога
Психологічна допомога. Фото ілюстративне: Суспільне Рівне

У Києві для родин загиблих військових проведуть терапевтичну зустріч із психологом.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

"Про втрату складно говорити, але вам є де отримати допомогу. Ви зможете отримати підтримку від інших учасників та фахівців за методом «рівний — рівному»", — зазначила вона.

Групова зустріч із психологом та арттерапія "Сітка підтримки" відбудеться в столичному Мілітарі Хаб (вул. Бастіонна, 11). Початок — 22 травня о 15:00.

Зазначається, що реєстрація не потрібна. Хонда додає, якщо відчуваєте потребу, то приходьте і ви отримаєте підтримку та розуміння.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

Ще у місті минулого року відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Наразі майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ. Медики готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок