Мурал із зображенням Залужного перенесуть в інше місце

Мурал із зображенням Залужного перенесуть в інше місце

Мурал із зображенням Залужного
Мурал із зображенням Залужного на стіні будівлі на вул. Михайла Котельникова, 51. Євгенія Фуллен/Instagram

Мурал із зображенням колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який з'явився у Києві на стіні інтернату для дітей з особливими ментальними потребами, перенесуть в інше місце.

Про це повідомила авторка проєкту, художниця Євгенія Фуллен.

Зазначається, що причина зміни локації — травматичний вплив на дітей, які перебувають у закладі, оскільки до муралу через паркан лізуть охочі зробити фото.

"З муралом Залужного все добре. Ми розмістимо його з іншого боку фасаду задля того, щоб всі бажаючі могли зробити фото на фоні муралу і не перелазити через паркан. Вирішили це по причині того, щоб, перш за все, не травмувати дітей, оскільки наплив бажаючих сфоткати дуже великий, але це ж закритий заклад", — сказала Фуллен.

На початку травня у Святошинському районі Києва на вулиці Михайла Котельникова, 51 створили найбільший в Україні стінопис із зображенням Валерія Залужного. Художник муралу — Валерій Кучер. Розмір стінопису із колишнім головнокомандувачем ЗСУ сягає понад 120 м², його створили за 13 годин.

Раніше повідомлялося, що у Києві ескізи й локації розміщення муралів погоджуватиме спеціальна комісія. У Київській міській раді затвердять процедуру погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів у Києві.

Що відомо про мурали у Києві

У Києві на Андріївському узвозі замалювали мурал художниці Софії Морозюк. Раніше інший мурал мисткині облили фарбою.

На стіні багатоповерхівки по вул. Анни Ахматової в Києві з'явився 50-ти метровий мурал на вшанування пам'яті всіх добровольців, які загинули захищаючи Україну. На малюнку зображений командир підрозділу добровольчого батальйону ОУН, киянин Олексій Мовчан із позивним "Тінь".

На побутовій будівлі у парку "Відрадний", що у Солом'янському районі Києва, зобразили собаку Патрона, який став талісманом чернігівських піротехніків ДСНС.

Також у столиці відкрили мурал, присвячений наймолодшому Герою України Роману Гломбі, відомому як "Запорізький месник". Захисник знищив з ПЗРК "Ігла" 7 російський літаків.

У Шевченківському районі відкрили мурал "Сім'я для чотирилапого", присвячений адопції безпритульних тварин. Мета стінопису — привернути увагу суспільства до тварин, що не мають дому, щоб якомога більше чотирилапих потрапили до нових сімей.

У Києві відкрили мурал, присвячений силам протиповітряної оборони та українським енергетикам. Стінопис отримав назву "Захисники світла".

На початок