На Позняках у Києві відкрили мурал на честь загиблих добровольців

На Позняках у Києві відкрили мурал на честь загиблих добровольців

На Позняках у Києві з'явився мурал із зображенням добровольця ОУН Олексія Мовчана
Мурал на честь добровольців на Позняках у Києві. Фото: Микола Калашник/Facebook

На стіні багатоповерхівки по вул. Анни Ахматової в Києві з'явився 50-ти метровий мурал на вшанування пам'яті всіх добровольців, які загинули захищаючи Україну. На малюнку зображений командир підрозділу добровольчого батальйону ОУН, киянин Олексій Мовчан із позивним "Тінь".

Про це повідомив очільник Дарницької райдержадміністрації Микола Калашник у Facebook.

За його словами, на відкриття муралу прийшли військові, місцеві жителі, а також дружина загиблого воїна Юлія Мовчан.

Боєць добровольчого батальйону ОУН Олексій Мовчан народився в Києві в сім'ї військовослужбовця. Закінчив дарницьку середню школу №261. Брав участь у війні в Нагірному Карабаху. Мав посаду командир відділення військової розвідки. З 2014 року брав участь в АТО. 30 березня 2022 року був призначений командиром взводу добровольчого формування №25 територіальної громади Києва "ОУН". 26 квітня минулого року призваний до лав ЗСУ.

1 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання, загинув у районі села Велика Новосілка Волноваського району Донецької області.

Того дня Олексій разом із трьома побратимами врятували 11 цивільних і кота з-під завалів, обстріляного Росією будинку. Мирних жителів перевезли у безпечне місце через заміновану дорогу. Фото зі врятованим котом, яке взяли за основу для створення муралу, було зроблене за кілька хвилин до загибелі героя.

Автори стінопису — художник-мураліст Віталій Гідеван і його дружина Олена Нойна.

"Олексій дуже любив живі квіти, тож усі присутні приносили хризантеми у горщиках, аби їх можна було висадити поруч з муралом", — написав Микола Калашник.

Що відомо про інші мурали від художників Віталія Гідевана і Олени Нойни

На побутовій будівлі у парку "Відрадний", що у Солом'янському районі Києва, з'явилося зображення собаки Патрона, який став талісманом чернігівських піротехніків ДСНС.

У червні у столиці відкрили мурал, присвячений наймолодшому Герою України Роману Гломбі, відомому як "Запорізький месник". Захисник знищив з ПЗРК "Ігла" 7 російський літаків.

Мурал із зображенням актора Миколи Яковченка в образі козака Шевчика з’явився на одній із багатоповерхівок у Прилуках на Чернігівщині. Так вирішили вшанувати 123 річницю від дня народження земляка.

На початок