Автівки, системи Starlink, дрони: Київ передав допомогу бійцям ЗСУ

Автівки, системи Starlink, дрони: Київ передав допомогу бійцям ЗСУ

Автівки для ЗСУ
Автівки для ЗСУ. Фото: Віталій Кличко/Telegram

Київ продовжує допомагати військовим Збройних сил України. Зокрема, направляє на фронт безпілотники, автівки, спорядження. Наразі українським бійцям передали нові пікапи.

Про це у Telegram повідомив Київський міський голова Віталій Кличко.

"Сьогодні передали бійцям 3-ї окремої штурмової бригади Сухопутних військ 20 автівок — новеньких пікапів Toyota Hilux, які вже сьогодні вирушать на фронт", — сказав Кличко.

У Києві
Автівки для ЗСУ. Фото: Віталій Кличко/Telegram

За його словами, від початку цього року для 3-ї бригади місто виділило з бюджету 60 мільйонів гривень. На половину цих коштів вже закупили ці пікапи.

Зранку міський голова поінформував, що відвідав український військових на Донбасі та доставив їм благодійну допомогу. Зокрема, бійці 28 окремої механізованої бригади отримали 100 fpv-дронів та 2 системи Starlink.

Також, за його словами, військові 24 бригади отримали 50 fpv-дронів, 2 системи Starlink та відзнаки від столиці — медалі "Честь. Слава. Держава". Захисники 5 окремої штурмової бригади отримали в подарунок 2 системи Starlink. За кошти громади, виділені з міського бюджету, військові закупили й днями отримали 150 дронів Mavic різних типів, 300 fpv-дронів, системи Starlink.

"Складна ситуація на фронті. Але наші захисники тримаються, налаштовані рішуче і розраховують на нашу підтримку. Столиця продовжує допомагати нашим захисникам. Від початку року Київ виділив з бюджету вже майже 6,5 млрд гривень на потреби військових. І ми продовжимо збільшувати допомогу", — сказав Кличко.

Що відомо про підтримку військових у Києві

У квітні 500 fpv-дронів отримали військові 4-ї бригади Національної гвардії "Рубіж". Їх придбали за кошти столиці. Загалом з бюджету громади Києва 4-й бригаді від початку повномасштабної війни виділили майже 500 мільйонів гривень. Це — кошти на оснащення й нагальні потреби, які місто перераховує військовим підрозділам за їхнім запитом.

Також Київ направив повітряному командуванню "Центр" 19 станцій передачі інформації про повітряну обстановку. Їх придбали завдяки донатам киян на платформі "Безпечне небо".

Взимку Київ отримав від міжнародних партнерів 100 тисяч сухих хімічних грілок. Гуманітарний вантаж зі столиці вирушив на передову для потреб військових Збройних сил.

Київська міська рада 14 грудня ухвалила бюджет столиці на 2024 рік. На допомогу Збройним силам передбачили 1 млрд гривень.

Наприкінці жовтня 2023 року Київрада виділила для українських військових 1,5 млрд гривень. Із них 300 мільйонів грн додали на фінансування програми "Захисник Києва".

На початку жовтня столичні депутати проголосували за збільшення фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 1 мільярд 260 мільйонів. Ці кошти підуть на матеріально-технічне забезпечення сил безпеки і оборони.

У червні 2023 року Київрада внесла зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки. Депутати підтримали збільшення фінансування Сил оборони та безпеки столиці на 100 млн гривень.

Київська митниця передала на потреби військових однієї з частин Збройних сил України 10 тисяч одиниць електрообладнання. Військові використають його для облаштування приміщень будівель, що перебувають на балансі ЗСУ.

У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся благодійний показ вистави "Конотопська відьма" за повістю Григорія Квітки-Основ'яненка. Зібрані гроші — понад 2 млн гривень, планують передати для бійців Збройних сил України.

На початок