У Києві замінять 55 км аварійних трубопроводів: місто готується до 
 наступного опалювального сезону

У Києві замінять 55 км аварійних трубопроводів: місто готується до наступного опалювального сезону

Ремонт тепломережі
Ремонт тепломережі. Фото: КМДА

У Києві розпочалася активна підготовка теплоенергетичного господарства до наступного опалювального сезону. Попри обмежені фінанси й логістичні ускладнення у столиці не припиняють реконструкцію найбільш зношених теплових мереж.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Зазначається, що в умовах воєнного стану комунальники міста продовжують комплексно замінювати теплові мережі, зокрема, великого діаметру. Цього року комунальне підприємство "Київтеплоенерго" планує замінити 55 км аварійних трубопроводів.

"Ремонт об'єктів критичної інфраструктури — це один з елементів зміцнення обороноздатності столиці. Минулого року ми замінили 40 км гостро аварійних мереж, а цього року плануємо реконструювати 55 км. Це трубопроводи, де стались численні аварійні ситуації в опалювальний період", — Пантелеєв.

За його словами, планується замінити магістральні тепломережі на вул. Набережно-Хрещатицькій і просп. Любомира Гузара та розподільчі мережі до будинків на вулицях Ніжинській, Гарматній, Борщагівській, Братів Малакових, Володимира Сальського, Левандовській, Хорива тощо.

Упродовж опалювального сезону 2023/2024 у Києві на 15% було менше аварійних ситуацій, пов'язаних із пошкодженням тепломереж, якщо порівнювати з роком раніше. Це результат підготовчої роботи в міжсезоння: проведення гідравлічних випробувань, планової заміни найбільш зношених ділянок трубопроводів на основі ретельної діагностики.

Раніше повідомлялося, що у Києві з приходом морозів зросла кількість аварій на водопровідних мережах, особливо на ділянках з найбільшими термінами експлуатації. Серед причин комунальники називали — стрімке й суттєве похолодання та різку зміну температури ґрунту.

На початок