Порятунок "Київміськбуду": компанію необхідно докапіталізувати на понад два мільярди грн — рішення комісії

Порятунок "Київміськбуду": компанію необхідно докапіталізувати на понад два мільярди грн — рішення комісії

Порятунок "Київміськбуду"
Офіс компанії "Київміськбуд" . Facebook/Київміськбуд

17 травня 2024 року комісія щодо розв'язання проблемних питань, пов’язаних із діяльністю "Київміськбуду", ухвалила рішення про необхідність докапіталізації товариства.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської держадміністрації.

"У роботі Комісії вперше взяли участь представники Міністерства оборони України — як землекористувачі ділянок, на яких зводять житлові будинки проєктів Української державної будівельної корпорації "Укрбуд". Міноборони також очікує на свої площі, які мають бути розподілені військовим", — йдеться у повідомленні.

Рішення про докапіталізацію "Київміськбуду" комісія ухвалила після детального аналізу стану товариства.

"Тепер фахівці Київської міської державної адміністрації мають остаточно обґрунтувати необхідність збільшення статутного капіталу товариства і подати відповідну пропозицію на розгляд Київському міському голові", — зазначив голова комісії, заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислав Андронов.

Комісія також врахувала рекомендації тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки діяльності "Київміськбуду" і підготувала проєкт рішення про звернення Київської міської ради до уряду з вимогою компенсувати запланований сумарний збиток у розмірі 2,28 млрд грн, пов’язаний із передачею акціонерному товариству об’єктів будівництва житлових будинків "Укрбуду".

"У зверненні до уряду будуть враховані пропозиції усіх зацікавлених осіб. Водночас члени комісії очікують, що держава теж приєднається до пошуку механізмів вирішення проблемних питань, пов’язаних із діяльністю "Київміськбуду" та й будівельної галузі взагалі", — йдеться на офіційному порталі Києва.

Зазначається, що на наступному засіданні Комісія порушить питання щодо перегляду технічних умов на підключення житлових будинків до міських інженерних мереж та опрацює дані земельного кадастру щодо земельних ділянок, на яких триває будівництво.

Що відомо про перевірку діяльності компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" — найбільший забудовник столиці. Його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії був Ігор Кушнір.

19 травня 2023 року видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".

У липні журналісти Bihus.Info оприлюднили матеріали розслідування про віллу дружини Кушніра у Франції за 20 мільйонів євро і про те, як подружжя Кушнірів здійснило сходження на Еверест. За даними видання Bihus.Info, для виїзду з України під час воєнного стану Ігор Кушнір має довідку про інвалідність.

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що діяльність забудовника ПрАТ "Київміськбуд" перевірять аудитори. На час перевірок керівник компанії Ігор Кушнір відсторонений від виконання обов'язків.

У липні в офісах "Київміськбуду" поліція провела санкціоновані обшуки. Розслідували можливі привласнення коштів при закупівлі квартир за кошти столичного бюджету. Рішення суду щодо цієї справи ще немає.

Результати перевірки діяльності ПрАТ "ХК "Київміськбуд" оприлюднили в листопаді. Як зазначили в КМДА, аудитори дійшли висновку, що компанія переживає труднощі через кризу в економіці, а не через зловживання керівництва.

У грудні 2023 року Ігоря Кушніра звільнили з посади президента і голови правління "Київміськбуду". 9 лютого 2024 року наглядова рада "Київміськбуду" призначила головою правління – президента компанії Василя Олійника.

Наприкінці лютого новопризначений президент "Київміськбуду" Василь Олійник провів першу зустріч з інвесторами житлових комплексів. Йшлося про плани, які втілюватиме команда, щоб відновити будівництво та виконати зобов'язання перед покупцями.

На початок