У Києві увечері 17 травня електрику відключатимуть після 19:00. У суботу вимкнень не прогнозується

У Києві увечері 17 травня електрику відключатимуть після 19:00. У суботу вимкнень не прогнозується

Доповнено
У Києві увечері 17 травня електрику вимикатимуть після 19:00
Електромережі. Unsplash

17 травня 2024 року у Києві з 19.00 будуть знову задіяні стабілізаційні графіки вимкнення електрики. Сьогодні імпорт електрики досяг максимуму в Україні.

Про це повідомляє директор Yasno Сергій Коваленко.

"Обмеження від НЕК дуже суттєві, десь третина від звичних обсягів споживання. А ще сьогодні у нас "антирекорд" — ми використовуємо максимальну можливість імпорту, 1,7 ГВт-год. Це означає, що наших з вами зусиль по економі наразі мало", — йдеться у дописі посадовця.

Він також пояснив, що означають три зони у графіках.

"У графіках є три зони: темно-сіра, електроенергії точно немає, коли діють графіки. Світло-сіра, коли постачання є тільки тоді, коли обсягів вистачає. Біла — коли світло гарантовано є. Щоб утриматися у вчорашніх лімітах, колегам потрібно було відключати електрику і світло-сірих зонах графіку також", — зазначає Сергій Коваленко.

Тому, визнає посадовець, напередодні 16 травня киянам подекуди доводилося сидіти без електрики сім годин.

"Звісно, це може видаватися несправедливим: світла немає сім годин, потім півтори-дві години є (закладаю час на перемикання), а потім знову немає. У мене особисто вчора світла не було 7 годин поспіль. Проте прошу поставитися із розумінням до ситуації. Колеги обов'язково знайдуть збалансований вихід із ситуації", — наголосив директор Yasno.

Згодом у пресслужбі компанії ДТЕК поінформували, що у суботу попередньо обмеження електрики не заплановані.

Що відомо про відключення електроенергії у Києві та області

Увечері 14 травня у Києві та області почалися перебої з електропостачанням. Енергетики пояснили, що для побутових споживачів застосовують екстрені відключення. Світло вимкнули без попередження через складну ситуацію в енергосистемі внаслідок постійних російських обстрілів.

Екстрені відключення електроенергії тривали і наступного дня, 15 травня. Згодом "Укренерго" розрахувало для кожного регіону ліміти споживання електрики. У разі їх перевищення для побутових споживачів застосовують стабілізаційні відключення (тобто графіки).

Зранку 16 травня обмеження енергоспоживання для киян продовжили діяти, їх скасували о 9:00. Після 16:00 для столиці та області знов застосували стабілізаційні відключення.

Дізнатися графіки для Києва та Київської області можна на сайті компанії YASNO. Також графіки вимкнень електрики публікуватиме на своїх ресурсах ДТЕК.

На початок