Будували згідно з принцинами інклюзивності: на Київщині відкрили нову амбулаторію

Будували згідно з принцинами інклюзивності: на Київщині відкрили нову амбулаторію

Амбулаторія у Бучі
Амбулаторія у Бучі. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучі на Київщині відкрили нову амбулаторію. Вона облаштована згідно із потребами жителів громади, зокрема, людей із обмеженими фізичними можливостями.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що для жителів громади запрацювала амбулаторію №6. Це новий та сучасний медичний заклад, розташований за адресою Леоніда Бірюкова, 7.

Тут працюватиме сім лікарів загальної практики: сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Амбулаторія інклюзивна — приміщення обладнане ліфтом для маломобільних груп населення та, зокрема, для мам з візочками. Людям з порушенням зору допомагають таблички та вказівники, виконані шрифтом Брайля.

На Київщині
Амбулаторія у Бучі. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

"2024 — рік розвитку системи охорони здоров'я у Бучанській громаді. Приміром, цьогоріч відкриємо ще одну амбулаторію у Бучі по вулиці Водопровідній, амбулаторії в селах Синяк, Бабинці та Здвижівка. Дещо виконуємо власним коштом, все інше — допомога наших міжнародних партнерів", — сказав Федорук.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні 2022 року року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

У січні 2023 року міський голова Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У березні 2023 року стало відомо, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.

У вересні минулого року у Бучі розпочалося зведення двох секцій житлового будинку по вулиці Бориса Гмирі, 11/6. Будівля була частиною житлового комплексу "Нова Буча".

У жовтні спеціальна комісія перевірила процес відновлення чотирьох багатоквартирних будинків у Бучі Київської області, які були пошкоджені внаслідок активних бойових дій. Ці будинки відбудовують коштом Фонду ліквідації збройної агресії.

За рік Буча залучила від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на відбудову міста після російської окупації.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Тоді на ремонт в регіоні виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявляє корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок