У Києві проводять тижневик боротьби з меланомою. Де можна пройти обстеження

У Києві проводять тижневик боротьби з меланомою. Де можна пройти обстеження

У столиці до 18 травня триватиме тижневик, присвячений Дню боротьби з меланомою. Всі охочі можуть без направлення відвідати дерматолога і перевірити стан шкіри.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на директорку Департаменту охорони здоров'я Валентину Гінзбург.

Зазначається, що меланома — одна з найагресивніших форм раку, яка розвивається на ділянках шкіри або слизових оболонках. Її небезпека в тому, що вона дуже стрімко поширює свої метастази у всьому організмі. Ця пухлина маскується під звичайну родимку і може довгий час не викликати жодних занепокоїть у людини.

Медики зауважують, що людина може виявити меланому і самостійно. Для проведення самооглядів фахівці радять використовувати алгоритм із умовною назвою АКОРД. Це абревіатура низки запитань:

 • А — асиметрія — родимка асиметрична?
 • К — край — край родимки нерівний, рваний?
 • О — окрас — є зміни в кольорі, вкраплення, зникнення забарвлення?
 • Р — розмір — родимка більше 6 мм?
 • Д — динаміка — родимка росте, є кірочки, тріщинки, кровоточивість?

Якщо відповідь навіть на одне із запитань позитивна, то потрібно звернутися до лікаря.

"АКОРД — дуже корисний механізм самоогляду, але він не замінить візит до дерматолога хоча б раз на рік. Таке відвідування — найефективніша профілактика. Серед інших запобіжних заходів: уникання перебування на відкритому сонці в періоди його особливої активності, відмова від відвідування солярію, особливо якщо є родимки, веснянки, виразки на шкірі, рубці від опіків або світла шкіра", — сказала Гінзбург.

Вона поінформувала, що до Всесвітнього дня боротьби з меланомою (відзначається 13 травня) Департамент охорони здоров'я оголосив тижневик діагностики меланоми. Із 13 до 18 травня можна більше дізнатися про цю хворобу у свого сімейного лікаря та пройти діагностичний огляд у лікаря-дерматолога в консультативно-діагностичному центрі.

Також на базі КНП "Дерматовенерологія" огляд та дерматоскопію проводитимуть безоплатно та безвідмовно по самозверненню без направлень із понеділка до п'ятниці з 08:00 до 19:00 та в суботу з 09:00 до 19:00 за адресами філій:

 • КНП "Дерматовенерологія" — вул. Саксаганського, 72
 • філія № 1 — вул. Братів Чибінєєвих (колишня вул. Чернігівська), 38/2
 • філія № 2 — бульв. Володимира Висоцького, 8
 • філія № 3 — вул. Верховинна, 13
 • філія № 4 — вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 48
 • філія № 5 — вул. Галицька, 6.

Крім того, є можливість проконсультуватись онлайн із лікарем-дерматоонкологом щодо підозрілих новоутворень шкіри. Цією послугою можуть скористатися ті, хто перебуває в окупації, прифронтових територіях, або з об'єктивних причин не може дістатися медзакладу. Запис до дерматоонколога на онлайн-прийом щоденно через сайт https://helsi.me/.

"При підозрі на злоякісне новоутворення шкіри лікар скерує вас на гістологічне обстеження і, в разі підтвердження діагнозу, на подальше лікування", — зауважила Гінзбург.

На початок