У Бучі знесуть понад 370 приватних будинків та два багатоквартирних — Федорук

Буча, Київська область, 3 березня 2022. Фото: Олексій Мандзій

У Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню. Про це під час пресконференції повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.

Загалом, за його словами, у місті пошкоджено 2882 об'єкти.

"Є будинки, які зазнали пошкоджень в результаті військових дій, і вони відновлюються поточними програмами, є такі, що підлягають капітальному ремонту. Але є об'єкти, які потребують знесення і на їх місці будівництва чогось нового", — сказав Федорук.

Вже відбулися процедури закупівлі будівельних матеріалів для відновлення будинків. Йдеться, зокрема, про вікна і покрівлю.

"За кожні три тижні ми видаємо 3-4 десятки покрівель для приватних будинків. Поруч з цим городяни, які мають можливість, самостійно проводять ремонтні роботи, фіксуючи це все належним чином для подальшої компенсації за рахунок місцевого бюджету, регіонального чи державного, якщо програма чи коли програма по відшкодуванню буде працювати", — зауважив мер Бучі.

Він також повідомив, що на вулиці Вокзальна, яка зазнала суттєвих руйнувань, планують у жовтні почати будівництво 12 житлових будинків. Окрім цього, уряд Великої Британії допоможе у будівництві в місті багатоквартирного житлового комплексу.

Що відомо

  • Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
  • Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці навіть виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.
  • Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.
  • Українська влада офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. Після цього місто стало одним з тих, яке під час своїх візитів в Україну почали відвідувати світові лідери, а гуманітарні організації виділяти кошти на відбудову.

Читайте також

33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення