Чи потрібні зарядні станції для електромобілів у Києві — влада столиці цікавиться думкою киян

Чи потрібні зарядні станції для електромобілів у Києві — влада столиці цікавиться думкою киян

Київ Цифровий запустив опитування про зарядні станції для електромобілів
Заряджання електромобіля. Фото: Unsplash

У мобільному застосунку "Київ Цифровий" запустили опитування щодо впорядкування розміщення зарядних станцій для електромобілів.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич.

Опитування стосується доцільності розміщення в місті зарядних станцій для електромобілів. Міська влада цікавиться, чи є такі потреби у власників електрокарів і де найкраще встановлювати зарядні станції.

"Завдяки опитуванням ми розуміємо настрої містян, їхню думку, що їх турбує, які питання потребують першочергової уваги. Щодо опитування про зарядні станції для авто ми маємо на меті визначити місця, що будуть комфортними для всіх учасників дорожнього руху", — зазначив Петро Оленич.

Думки киян вивчатиме Департамент територіального контролю КМДА. Опитування триватиме до 18 квітня. Долучитись можуть користувачі застосунку "Київ Цифровий" у розділі "Електронна демократія" — "Опитування".

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City.

Протягом 2022 року в застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. Зокрема, фахівці увімкнули оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту.

16 листопада 2022 року столиця отримала нагороду World Smart City Award Special Recognition за міський застосунок "Київ Цифровий". Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні.

У додатку є спеціальна мапа укриттів, яку можна переглядати без інтернету. Також розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Ще у "Київ Цифровий" з'явились підказки про закриті вестибюлі метро та відновився запис до ЦНАПів.

Міський застосунок "Київ Цифровий" розпочинає бета-тестування сервісу для голів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). У сервісі можна буде отримати сповіщення про збори, відкриті голосування та взяти в них участь онлайн.

У березні 2024 року "Київ Цифровий" додав інформацію про роботу фунікулера і мапу виходів зі станцій метро та наявність ліфтів для маломобільних груп населення.

На початку квітня 2024 року додаток "Київ Цифровий" відзначив 3 роки з дня запуску. У застосунка на той час налічувалося понад 2,7 млн користувачів.

На початок