Протягом року у "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій — КМДА

Протягом року у "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій — КМДА

Протягом року у "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій — КМДА
Заступник київського голови з питань IT Петро Оленич та амбасадор проєкту "Київ цифровий", боксер Володимир Кличко на презентації підсумків цифровізації Києва за 2022 рік. . Фото: Петро Оленич / Telegram

Протягом року у застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. Зокрема, підключено оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту, також у застосунку можна підписувати електронні петиції.

Про це йшлося на презентації результатів цифровізації Києва за 2022 рік за участі заступника столичного міського голови з питань IT Петра Оленича.

Транспорт

Як зазначають розробники, Київ став першим містом в Україні, у якому повністю відмовились від паперових квитків у транспорті.

Користувачі додатку тепер можуть розрахуватися у громадському транспорті банківською карткою або NFC на всіх маршрутах. Також можна глянути актуальні маршрути та розклад руху громадського транспорту. Наразі ця функція працює у бета-режимі.

Безпека

У застосунку додали сповіщення про повітряну тривогу.

Станом на 19 грудня у місті пролунали 625 тривоги із сумарною кількістю 675 години 9 хвилин.

Також у "Київ цифровий" є мапа, на якій можна подивитися адреси укриттів, аптек, сервісних компаній, бюветів, АЗК та СТО.

Адміністративні послуги

У застосунку "Київ Цифровий" можна записатися на прийом у ЦНАП онлайн. Але через військовий стан у країні, з 1 листопада черга формується лише в приміщенням ЦНАПів.

Екологія

У столиці встановленні 46 сертифікованих індикативних датчиків і 5 станцій, які разом аналізують повітря за великою кількістю показників. Користувачі застосунку "Київ Цифровий" можуть отримувати сповіщення та рекомендації в разі погіршення якості повітря в Києві. Аналогічні системи вже працюють у десятках країн світу.

Культура і туризм

Митці у "Київ Цифровий" створили туристично-культурний хаб. Там можна знайти 15 екскурсій з голосовим гідом двома мовами, віртуально побувати у музеях та побачити будівлі, які постраждали від російської агресії.

До того ж оцифровано 11 об'єктів: історичних будівель та постатей столиці.

Е-демократія

У "Київ Цифровий" з'явились е-петиції та голосування. Станом на зараз у застосунку є понад 400 петицій із 570 тис. підписами.

Найактуальніші теми для голосування — транспорт та інфраструктура.

В голосуванні взяли участь 970 проєктів, на реалізацію яких місто виділило 200 мільйонів гривень. Майже 140 тисяч киян віддали свої голоси.

Англомовна версія

Ще одним із нововведень у 2022 році є оновлення додатку на англомовну версію, що дозволяє іноземним громадянам користуватися застосунком "Київ Цифровий".

Автор: Юрій Свиридюк

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City. Додаток надає користувачеві можливість поповнювати зі смартфона транспортну карту, купувати QR-квитки, сплачувати за паркування, повертати евакуйовану автівку, отримувати сповіщення щодо послуг у сфері ЖКГ, голосувати за проєкти з благоустрою міста та електроні петиції.

16 листопада Київ отримав нагороду "World Smart City Award Special Recognition" за міський застосунок "Київ Цифровий". Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні.

Читайте також

Нічна атака "шахедами", росіяни не випускають з окупованих територій, Путін їде до Лукашенка. 299 день війни. Онлайн

На початок