У Бучі родини загиблих започаткували Сквер пам'яті "03.22", в якому висадили дерева з іменами цивільних жертв російської окупації.
Про це повідомляє Бучанська міська рада.
Зелену зону символічно розташували на перехресті вулиць Яблунської та Назарія Яремчука. Тільки по вулиці Яблунській було вбито і закатовано 78 людей.
Дерево на пам'ять про сина висаджують батьки Юрія Чабаха — загиблого офіцера поліції. Тіло чоловіка знайшли у братській могилі в Бучі. Його впізнали за жетоном.
Чоловіка Юлії Сич застрелили в потилицю, а в Олександра на цій вулиці снайпер вбив батька.
"Сквер пам'яті стане не лише символом минулого, але й відображенням нашої віри у майбутнє, де ми будемо пам'ятати та вшановувати усіх бучанців, які загинули від рук жорстокого ворога", — зазначив міський голова Анатолій Федорук.
Що відомо про звільнення Бучі від військ РФ
Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.
Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.
У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі.