Впізнали за жетоном та одягом: історія поліцейського, якого знайшли в братській могилі в Бучі

Впізнали за жетоном та одягом: історія поліцейського, якого знайшли в братській могилі в Бучі

Буча, Юрій Чабах
Ексгумація тіл із братської могили в Бучі на Київщині, квітень 2022 р. Фото: МВС

Поліцейського Юрія Чабаха одразу впізнали завдяки одягу та жетону, який був разом із ним у братській могилі в Бучі. Чоловік вступив до тероборони на початку окупації Київщини.

Про це розповідає МВС у проєкті "Розстріляні Росією".

Російське вторгнення 37-річний Юрій Чабах зустрів у відділку в Бородянці, де поліцейських зібрали по тривозі. Згодом чоловіку вдалося вирватись до Бучі та перевезти дітей з квартири до батьківського приватного будинку.

"Наш син був налаштований воювати і захищати. Він навіть намагався створити серед сусідів рух опору. Розумів, що рано чи пізно росіяни будуть біля нашого будинку", — згадує батько Олександр Чабах.

новина
Юрій Чабах. Фото: МВС

Чоловік залишив вдома телефон і документи та вступив до тероборони Бучі. Рідні сподівалися, що він вийде на зв'язок 9 березня, коли в батька був день народження, проте Юрій загинув ще п'ятого числа.

Вже в квітні його тіло ексгумували із братської могили біля церкви Андрія Первозванного. При ньому знайшли поліцейський жетон, який віддали батькам.

новина
Батько Юрія Чабаха тримає поліцейський жетон сина. Фото: МВС

"Мені показали перші фотографії і я одразу впізнав його по одягу та підсумку. Ймовірно, він загинув від кулі снайпера", — каже начальник відділення поліції Вячеслав Цилюрик.

Ще під час бойових дій батьки втратили родинний будинок, оскільки в нього прилетів снаряд. Із полум'я встигли врятувати лише собаку та документи. Усі родинні архіви та фотографії згоріли.

Юрій отримав отримав звання капітана посмертно. Замість нього погони отримували батьки. Також на його честь в Бучі перейменували одну із вулиць.

Що відомо про окупацію Бучі

Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці навіть виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

Українська влада офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. Після цього місто стало одним з тих, яке під час своїх візитів в Україну почали відвідувати світові лідери, а гуманітарні організації виділяти кошти на відбудову.

На початок