Бучу відвідали Генеральна секретарка Ради Європи та глава МЗС Ліхтенштейну

Бучу відвідали Генеральна секретарка Ради Європи та глава МЗС Ліхтенштейну

Бучу відвідали генсек Ради Європи Пейчинович-Бурич і глава МЗС Ліхтенштейну Гаслер
У Бучі побували Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич та міністерка закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейну Домінік Гаслер, 22 березня 2024 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У Бучі побували Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич та міністерка закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейну Домінік Гаслер, яка нині головує у Комітеті Міністрів Ради Європи. Закордонній делегації показали наслідки бойових дій і розповіли про злочини російських військових під час окупації.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація та Бучанська міська рада у Telegram.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич та міністерка закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейну Домінік Гаслер побували на території Храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де після визволення Бучі від військ РФ виявили масові поховання цивільних.

Бучу відвідали Генеральна секретарка Ради Європи та глава МЗС Ліхтенштейну
У Бучі побували Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич та міністерка закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейну Домінік Гаслер, 22 березня 2024 р. Фото: КОВА

Іноземним гостям розповіли про злочини росіян, скоєні в Бучанській громаді під час окупації. Делегати на власні очі побачили фотосвідчення звірств і те, що приніс "руський мір" Бучі в лютому-березні 2022-го.

Бучу відвідали Генеральна секретарка Ради Європи та глава МЗС Ліхтенштейну
Делегація Ради Європи вшановує пам'ять жертв російської агресії, Буча, Київщина, 22 березня 2024 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Європейські високопосадовиці вшанували пам'ять загиблих бучанців біля інсталяції-меморіалу на честь 509-ти жертв російської агресії.

"Неможливо це бачити без сліз. Українці – неймовірно сильна нація. Ми вражені вашою стійкістю та витримкою. Попри усі жахи, що спіткали громаду, ви продовжуєте жити заради майбутнього своєї країни", — зазначила Марія Пейчинович-Бурич.

Під час візиту генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич та урядовця з Ліхтенштейну Домінік Гаслер обговорили можливість розвитку регіонального співробітництва між Київською областю та регіонами з країн-членів Європейського Союзу.

Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину

26 лютого у Бучу приїхали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони прагнуть зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові.

5 лютого Ірпінь відвідали представники політичних, громадських, релігійних та академічних спільнот Бразилії. Делегація прибула аби налагодити відносин між двома країнами, а також, щоб на власні очі побачити наслідки жорстокості російського вторгнення та активну відбудову міста в умовах війни.

30 січня у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.

7 січня Київщину відвідала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Делегація побувала на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де вшанувала пам'ять загиблих бучанців. В Ірпені японці, зокрема, побували на Романівському мосту, який називають "дорогою життя".

9 листопада минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїхали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.

6 листопада хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.

3 листопада в Ірпінь приїхали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.

У жовтні 2023 року міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.

У вересні 2023-го державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що США направлять 300 млн дол. фінансування для продовження цієї важливої роботи.

На початок