На Київщині черешня стала пам'яткою природи

На Київщині черешня стала пам'яткою природи

На Київщині черешня стала пам'яткою природи
100-річна черешня. 100-річна черешня. Фото: КЕКЦ/Facebook

На Київщині 100-річне дерево отримало заповідний статус. Йдеться про одну із найстаріших черешень регіону. Таке рішення прийняла обласна рада.

Про це повідомляє у Facebook Київський еколого-культурний центр.

Зазначається, що Київська обласна рада затвердила пам'ятку природи — "Черешня лісова "Цариця". Цьому дереву більше 100 років. Екологи припускають, що це найстаріша чершня в регіоні.

"Вона має обхват ствола 3,20 м та росте у місті Богуслав", — йдеться у повідомленні.

київ щина
100-річна черешня. Фото: КЕКЦ/Facebook

Оскільки черешня стала пам'яткою природи, то за її пошкодження чи знищення передбачена крімінальна відповідальність. Зокрема, за ст. 252 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду) порушникам загрожує штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Раніше повідомлялося, що біля річки Десна в районі Пірнівської об'єднаної територіальної громади (ОТГ) створять заказник. Це територія урочища "Саків ріг". Екологи КЕКЦ та керівництво Пірнівської ОТГ провели вибір місця під заказник біля села Боденьки. Це мальовниче урочище, яке має велике значення, як притулок для диких тварин.

Урочище "Саків ріг" є місцем масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами. Зокрема, в річці Десна в цьому урочищі зустрічаються золотий карась та стерлядь, рідкісні види риб, занесені до Червоної книги України, які тут нерестяться.

Також на півночі Вишгородського району Київщини з'явиться перший в Україні заказник для охорони вовків. Під охорону візьмуть "Чортове болото" біля річки Жидок, площа якого становить близько 200 га. Згідно із дослідженнями, у цій дикій та важкодоступній місцевості багато років живе сім'я вовків.

Що відомо про озеленення Києва

У столиці фахівці наповнювали онлайн-мапу дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на липень, майже 70 тисяч "оцифрували". Також в столиці тестували "торби" для поливу дерев.

Комунальники висаджували квіти за популярним у світі принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовували здебільшого для тематичних клумб. Садили також лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Загалом протягом вересня-жовтня у столиці висадили понад 1,7 тисяч дерев, майже 24 тисячі кущів та близько 900 тисяч багаторічних квітів. Озеленення у місті тривало практично щодня.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було б озеленити не один сквер.

У Києві 18 ботанічних пам'яток природи місцевого значення проходять лікування. Йдеться про заходи, необхідні для покращення стану зелених насаджень. Фахівці видаляють сухі гілки та ті, що перетинаються, вилучають гриби, зачищають, обробляють уражені місця тощо. На кожну пам'ятку природи підготовлено технологічну карту по лікуванню вікового дерева.

На початок