На Київщині біля річки Десна створять заказник — КЕКЦ

На Київщині біля річки Десна створять заказник — КЕКЦ

На Київщині біля річки Десна створять заказник — КЕКЦ
Фото: КЕКЦ/Facebook

На Київщині біля річки Десна в районі Пірнівської об'єднаної територіальної громади (ОТГ) створять заказник. Це територія урочища "Саків ріг".

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

Зазначається, що екологи КЕКЦ та керівництво Пірнівської ОТГ провели вибір місця під заказник в районі річка Десна біля села Боденьки. Це мальовниче урочище, яке має велике значення, як притулок для диких тварин.

"Урочище "Саків ріг" є місцем масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами. В річці Десна в цьому урочищі зустрічаються золотий карась та стерлядь, рідкісні види риб, занесені до Червоної книги України, які тут нерестяться", — йдеться у повідомленні.

Екологи зауважують, що птахи представлені великим розмаїттям горобиних. Також є п'ять видів дятлів, дуже багато видів водоплавних птахів, які тут зустрічаються і взимку. Великі зграї куріпок та стада лосів теж зимують у цьому урочищі.

Із ссавців — зустрічаються сірий заєць, козуля, кабан, лось, які розмножуються в урочищі та вирощують потомство. Також тут зафіксовані рідкісні кажани, занесені до Червоної книги України: вечірниця мала та нічниця ставкова, підсумували у КЕКЦ.

Що відомо про створення заказників та екопарків у Києві

У Деснянському районі озеро Алмазне оголошено ландшафтним заказником місцевого значення, а екологічна комісія підтримала ініціативу щодо створення екопарку "Совські ставки".

Також у Києві створюють два ландшафтних заказники місцевого значення. У Деснянському районі — озеро Лосине, а у Солом'янському районі — природну територію "Совська Пронька".

У Шевченківському районі створять ландшафтний заказник "Гора Щекавиця". У столичному Гідропарку для охорони від знищення рідкісних орхідей створять пам'ятку природи "Коручка". На невеличкій території в болотяному місці науковці знайшли біля 50 червонокнижних орхідей.

Столичний природний об'єкт "Заплава орхідей" оголосили ботанічною пам'яткою. Там розташований ліс, а також знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного.

На початок