"Нова хвиля" та дикі злакові – чим озеленюють Київ

"Нова хвиля" та дикі злакові – чим озеленюють Київ

"Нова хвиля" та дикі злакові – чим озеленюють Київ
Парк Перемога в Дніпровському районі. Фото: Київзеленбуд

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Про це розповів гендиректор "Київзеленбуду" Олексій Король в інтерв'ю "Вечірньому Києву".

Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових. Такі рослини добре витримують посуху, засоленість ґрунтів та довготривалий сніговий покрив. Найпопулярніші – міскантус, вівсяниця, просо, астильба, війник, кортадерія та інші. У парках також висаджують гортензію, оскільки вона непримхлива та квітне з червня по жовтень.

Модний принцип "Нова хвиля" та дикі злакові – чим озеленюють Київ
Пейзажна алея в Шевченківському районі. Фото: Київзеленбуд

Кияни також можуть милуватися у парках маргаритками, маками, ромашкою, колосняком та іншими багаторічними рослинами, які висаджують окремими масивами та як доповнення у міксбордах.

"Різнотрав'я багаторічників у парку "Веселка" ми будемо використовувати для їх поширення — ділити та переносити на інші ділянки, висаджувати вздовж доріг, деякі розв'язки вже озеленюємо. Наприклад, розв’язку на Дарницькій площі, Троєщині та Оболоні", – пояснює Король.

Модний принцип "Нова хвиля" та дикі злакові – чим озеленюють Київ
Дарницька площа. Фото: Київзеленбуд

У Києві застосовують модні принципи озеленення міст "Нова хвиля", розповідає очільник столичного Зеленбуду. Мікси багаторічних квітів та диких трав ростуть вздовж проспекту Шухевича, у парку "Відрадний", у сквері на Володимирському проїзді. Там висадили міскантус і вівсяницю, ехінацею, рудбекію та лаванду.

Модний принцип "Нова хвиля" та дикі злакові – чим озеленюють Київ
Парк "Наталка" в Оболонському районі. Фото: Київзеленбуд

Олексій Король вважає, що при капітальному ремонті доріг потрібно більше уваги приділяти озелененню.

"Проєктанти вважають, що достатньо завезти рослинний ґрунт та посіяти траву. Я з цим не згоден. Якщо одразу не планувати поливо-зрошувальну мережу й не робити масивні висадки кущів, алейні посадки дерев, то нічого доброго не буде", – наголосив він.

Що відомо

  • "Нова хвиля" – це стиль в ландшафтному дизайні голландця Піта Удольфа. Його ідея полягає в тому, що рослини з дикою природи гармонійно доповнюють одна одну. Тут не потрібні ідеально геометрично підстрижені декоративні кущі та яскраві кольори квітів. Композиція приваблива своєю натуральністю та поєднанням різних форм суцвіть.
  • До Дня Незалежності у Києві створили понад 10 квіткових інсталяцій, які присвячені Україні та бійцям Збройних Сил України.
  • У Києві на Оболоні створили квітник, присвячений безпілотному літальному бойовому апарату Bayraktar. А у Дарницькому районі на одному з квітників з'явилася фігура чернігівського пса-піротехніка Патрона.
  • Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

Читайте також

35 тисяч квітів і велике серце: у Києві створили патріотичну композицію "Моє серце — Україна"

У Києві створять водні сади у чашах

На початок