На Київщині відновили діагностичний центр, зруйнований російською атакою

На Київщині відновили діагностичний центр, зруйнований російською атакою

На Київщині відновили діагностичний центр
Петрівський консультативно-діагностичний центр на Київщині. Фото: Петрівський консультативно-діагностичний центр/Facebook

У Київській області відновили корпус стаціонарного відділення Петрівського консультативно-діагностичного центру, пошкоджений росіянами ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Корпус стаціонарного виділення діагностичного центру був зруйнований у березні 2022 року внаслідок ракетного обстрілу. Зокрема, повилітали вікна та двері медзакладу. Будівля потребувала поточного ремонту.

"Завдяки спільним зусиллям партнерів та місцевої влади у лікарні вдалося здійснити поточний ремонт та відновити пошкоджені вікна і двері. Зараз медзаклад продовжує працювати та надавати медичну допомогу мешканцям регіону", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що медзаклад надає послуги з консультування вузькопрофільних спеціалістів, а саме: гінекологів, отоларингологів, офтальмологів, ендокринологів, невропатологів, хірургів тощо, послуги ультразвукової діагностики, лабораторна діагностика, фізкабінету та денного стаціонару.

Центр надає медичні послуги мешканцям сіл Старі Петрівці, Нові Петрівці, Лютіж та Гута-Межигірська. Щоденно у лікарні отримують допомогу близько 50 пацієнтів.

"Загалом від початку війни на Київщині вдалося відновити 87 об’єктів медзакладів та ще 64 — відновлені частково", — поінформували у Міністерстві охорони здоров'я.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

На початок