У Гостомелі презентували проєкт відбудови зруйнованого мікрорайону

У Гостомелі презентували проєкт відбудови зруйнованого мікрорайону

Відбудова Гостомеля
Проєкт відбудови мікрорайону в Гостомелі на Київщині. Фото: КОВА

На Київщині презентували проєкт будівництва житлових багатоповерхівок у одному з постраждалих мікрорайонів Гостомеля.

Про це повідомляє КОВА.

Новий проєкт передбачає будівництво п'яти житлових багатоповерхівок, садочка, протирадіаційного укриття та благоустрій території.

Це будуть семиповерхові будинки на 360 квартир (раніше було 272). Їх мають звести замість зруйнованих під час бойових дій. Квартири матимуть від однієї до трьох кімнат площею 44, 58, 78 м² відповідно.

новина
Проєкт будинку в Гостомелі. Фото: КОВА

новина
Проєкт відбудови мікрорайону в Гостомелі. Фото: КОВА

На території містечка спроєктують підземне укриття подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття. Додатково на кожному поверсі також буде просте коридорне укриття.

Будівництво виконають з урахуванням принципів безбар'єрності та доступності.

Нещодавно ОВА перевірила відбудову двох будинків в Гостомелі, які відновлюють за рахунок UNITED24.

Також жителям Гостомеля вже виплатили понад 113 млн грн компенсації на відбудову помешкань.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. На початок 2024 року вдалося відновити майже 17 тисяч будівель.

Основний "удар" припав на житло — 24,3 тисяч будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

На початок