Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, відтепер можна на інтерактивній карті.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці платформи.
Зазначається, що до створення моніторингового проєкту долучилася IT-компанія ЛУН. Фотокореспонденти регулярно їздять знімати об'єкти, на яких тривають будівельні роботи. Кожен будинок сфотографували з однакового ракурсу для кращої динаміки моніторингу. На основі знімків з дрона створили 3D-моделі будинків у їх актуальному стані, йдеться у повідомленні.
"Кожна людина, яка пожертвувала кошти, зможе відчути причетність до відбудови. Дізнатися більше про самі будинки, побачити на інтерактивній карті, де вони знаходяться, прочитати щемкі історії мешканців, і завдяки 3D-моделі краще зрозуміти масштаби руйнування та необхідність підтримки", — зазначають представники UNITED24.
Загалом на відбудову 18 багатоквартирних будинків необхідно зібрати 719 млн гривень. Із них 638 мільйонів вже перерахували донори платформи з усього світу.
Знайти інтерактивну карту можна на сайті платформи UNITED24.
Що відомо про платформу UNITED24
17 травня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про підтримку ініціативи заснування національного бренду United 24. Мета — об'єднання зусиль міжнародних партнерів щодо підтримки України в захисті незалежності, територіальної цілісності та суверенітету, а також у повоєнному відновленні.
Амбасадорами United 24 стали футболіст Андрій Шевченко, актор Лієв Шрайбер, директор Balenciaga Демна Гвасалія, члени американського рок-гурту Imagine Dragons, боксер Олександр Усик, американський астронавт Скотт Келлі, українська тенісистка Еліна Світоліна, історик Тімоті Снайдер та інші.
Українці та іноземці уже пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24. На ці гроші Україна придбала перший рятувальний гелікоптер за кошти.
У серпні минулого року до платформи долучилися люди зі 110 країн світу, а загальна сума благодійних внесків перетнула позначку 6 млрд грн.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.
Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.
На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.
У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.