На Київщині повністю або частково відновили понад 12,5 тис. пошкоджених війною об'єктів — ОВА

На Київщині повністю або частково відновили понад 12,5 тис. пошкоджених війною об'єктів — ОВА

Наслідки обстрілу Київщини
Наслідки обстрілу у Київській області, 26 березня 2022, фото: Поліція Київської області

У Київській області відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 12,5 тис. об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Про це у Facebook повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

У регіоні відновили:

  • понад 11,1 тис. багатоквартирних та приватних будинків;
  • 187 дитсадків та шкіл;
  • 101 медзаклад;
  • 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

"У пріоритеті – відновлення критичної інфраструктури та відбудова житла. Адже крім повернення до своїх осель, люди хочуть отримувати належні соціально-побутові умови та послуги, мати доступ до якісної медицини, освіти тощо", — сказав Кравченко.

Він нагадав, що загалом на Київщині внаслідок російської військової агресії пошкоджено та зруйновано понад 27,4 тис. об'єктів. Понад 24,5 тис. – житло.

За його словами, наразі в області реалізовують низку програм із відбудови.

Зокрема, в межах реалізації програми UNITED24 відновлюють 13 пошкоджених війною багатоквартирних будинків. Найближчим часом очікується старт робіт ще на 5 об'єктах. Відновлення житла в 4 громадах (Гостомельській, Дмитрівській, Бородянській, Ірпінській) дозволить повернути додому понад 4,5 тис. мешканців. Усі роботи планують закінчити наприкінці цього року.

Коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії в області загалом буде відновлено 38 об'єктів. Зокрема, 11 багатоквартирних будинків, де замовником є Держагентство відновлення, та 27 об'єктів (17 багатоквартирних житлових будинків у Бучі, Гостомелі, Василькові, Бузовій, Макарові й Ірпені та 10 садочків, шкіл, ліцеїв, спортшкіл), де замовник – КОВА. Проєкти реалізовуватимуть упродовж 2023-2024 років.

У межах проєкту з відбудови приватного житла в Ірпені навпроти ЖК "Ірпінські Липки" стартувало комплексне відновлення 61 приватного будинку, зруйнованого внаслідок російської агресії. Передбачається капітальний ремонт 31 приватного будинку, ще 30 будуть побудовані з нуля. До своїх осель повернуться понад 300 мешканців цієї вулиці. Також капітально будуть відремонтовані Гостомельське шосе та вул. Багірова, облаштують сучасне освітлення вулиць.

Нові оселі будуть збудовані в 15 громадах Київщини. Зокрема, Іванківській, Великодимерській, Бучанській, Ірпінській, Бородянській, Димерській. Будівництво стартувало вже майже на всіх об’єктах. Будинки відновлюватимуть на земельній ділянці власника зруйнованого житла за типовими проєктами.

У межах програми "Нова оселя" ключі від нових осель отримала 31 родина з 9 громад, які втратили житло через бойові дії. Квартири придбали коштом з обласного бюджету. У планах – придбати ще 25-27 квартир, розповів Руслан Кравченко.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на кінець червня 2023 року, повністю та частково відновили 12 108 пошкоджених об'єктів. Зокрема, повністю відбудували 6 767 багатоповерхівок та приватних будинків, ще 3 919 – частково із забезпеченням життєдіяльності.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок