На Київщині працевлаштували понад тисячу переселенців

На Київщині працевлаштували понад тисячу переселенців

На Київщині працевлаштували понад тисячу переселенців
. Люди працюють в офісі. Фото: Суспільне (ілюстративне)

Київська область створює умови для забезпечення роботою внутрішньо переміщених осіб. З початку року із числа зареєстрованих безробітних переселенців працевлаштувалися 1100 громадян.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на директора Департаменту соціального захисту населення Ігоря Мещана.

За його словами, йдеться не лише про забезпечення людей роботою, а й можливість відкриття власного бізнесу. Наразі 38 вимушених переселенців захистили та отримали мікрогранти для започаткування або релокації власної справи.

"Це люди, які не тільки працюють самі, а й забезпечують робочими місцями інших. Наразі релоковано на територію області 79 підприємств. Крім того, працює програма суспільно корисних робіт, за якою цьогоріч влаштовані 374 ВПО",— каже Мещан.

Він повідомив, що загалом станом на сьогодні в пристоличному регіоні взято на облік понад 334 тис. переселенців, із них осіб з інвалідністю — 12 тисяч, пенсіонерів — 63 тисячі та дітей — 81 тисяча. Вразливим категоріям населення приділяється особлива увага.

"Також важливим завданням є забезпечення для всіх дітей доступу до освітнього процесу. Кількість дітей ВПО, які відвідують заклади освіти Київської області, складає майже 10 тис. осіб",— каже Мещан.

Також у КОВА зауважили, що приділяється увага і охороні здоров'я переселенців. Їз початку повномасштабного вторгнення РФ 160 тис. ВПО отримали медичні послуги.

Що відомо про внутрішньо переміщених осіб у Києві та області

Київська область за 2022 рік прийняла понад 300 тисяч переселенців, майже 80 тисяч — скористалися програмою "Прихисток".

Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону були вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.

Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.

Постраждалі від воєнних дій у Броварах, Бучі, Ірпені та інших населених пунктах Київської та Харківської областей отримали фінансову допомогу від американської благодійної організації HIAS.

На початку вересня цього року при Київській обласній військовій адміністрації створили Раду з питань внутрішньо переміщених осіб та провели її перше засідання. Рада опікуватиметься потребами переселенців, зокрема, житлом, працевлаштуванням, наданням юридичної допомоги.

Станом на кінець травня 2023 року у Києві зареєструвалися майже 400 тисяч переселенців, із них понад 66 тисяч — діти, майже 14 тисяч — людей з інвалідністю. Столична влада наголошує: внутрішньо переміщені особи мають право на ті ж пільги, що й відповідні категорії киян.

Київська міська рада затвердила перелік житлових приміщень, які призначені для переселенців у столиці. Обліком громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, займаються районні адміністрації Києва, а за розподіл житла відповідає департамент будівництва КМДА.

У Києві підготували перші 37 квартир для переселенців. Їх заселятимуть туди на тимчасове проживання. Житло є власністю територіальної громади столиці і надається безкоштовно.

Після 24 лютого 2022 року у Києві більше 100 тисяч ВПО подавали заявки на отримання допомоги продуктами. З 10 квітня 2023 року у столиці не приймають звернень на видачу продуктових наборів для переселенців.

На початок