Київщина за рік прийняла понад 300 тисяч переселенців, майже 80 тисяч — скористалися програмою "Прихисток"

Київщина за рік прийняла понад 300 тисяч переселенців, майже 80 тисяч — скористалися програмою "Прихисток"

Київщина за рік прийняла понад 300 тисяч переселенців, майже 80 тисяч — скористалися програмою "Прихисток"
Фото: КОВА / Facebook

Київська область від початку повномасштабної війни прийняла понад 300 тисяч переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Мешканці Київщини надали житло для майже 80 тис. внутрішньо переміщених громадян за програмою "Прихисток".

Про це поінформував, підбиваючи підсумки 2022 року, голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Він уточнив, що від початку збройної агресії Росії проти України комунальні заклади Київщини прийняли 25,8 тисяч переселенців. 3076 з них досі перебувають у підготовлених для цього місцях.

"Жителі Київщини теж не байдужі до чужого горя — активно долучаються до програми "Прихисток". Наразі мешканці регіону розмістили в себе вдома 78,7 тисяч вимушених переселенців", – зазначив очільник адміністрації.

Громадяни, які надають прихисток для ВПО, отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги.

Також, як зазначили в КОВА, на території столичного регіону розгорнуті 13 модульних містечок для тимчасового проживання: у містах Бровари, Фастів, Буча, Ірпінь, Васильків, селищах Бородянка, Макарів, Гостомель, Іванків та селі Кухарі. Окремі модульні будинки розміщені також на приватних садибах в Андріївці, Мощуні, Бузовій та інших населених пунктах. Першочергово вони передбачені для багатодітних сімей, людей з інвалідністю, літніх людей.

Що відомо про урядову програму "Прихисток"

Всередині квітня українців закликали долучитися до всеукраїнської соціальної ініціативи "Прихисток", щоб допомогти своїм співгромадянам з житлом та отримати за це часткову компенсацію. Ініціативу започаткувало Міністерство розвитку громад і територій.

З 1 жовтня минулого року Уряд збільшив удвічі компенсації від держави за програмою “Прихисток” для тих, хто розмістив у себе переселенців. Подвоєння виплат буде автоматичним для всіх учасників програми.

Як у Києві можна отримати від держави компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, пояснив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Читайте також

Що змінилося в оформленні та виплаті компенсації витрат громадянам, які безкоштовно надали прихисток ВПО

На початок