У КМДА розповіли, скільки переселенців у Києві і на які пільги вони можуть розраховувати

У КМДА розповіли, скільки переселенців у Києві і на які пільги вони можуть розраховувати

У КМДА розповіли, скільки переселенців у Києві і на які пільги вони можуть розраховувати
Переселенці (ілюстративне). ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

У Києві зареєструвалися майже 400 тисяч переселенців, із них понад 66 тисяч — діти, майже 14 тисяч — людей з інвалідністю. Столична влада наголошує: внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на ті ж пільги, що й відповідні категорії киян.

Про це інформує Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації.

За даними КМДА, соціальний захист переселенців передбачений міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам". Цьогоріч місто удвічі збільшило її фінансування: до 4,7 млрд грн.

За цією програмою внутрішньо переміщені особи мають право отримати:

  • одноразову адресну матеріальну допомогу малозабезпеченим мешканцям столиці та киянам, які опинилися в складних життєвих обставинах (від 2-х до 10-ти тисяч гривень);
  • одноразову адресну соціальну матеріальну допомогу з нагоди відзначення державних свят та визначних дат (від 300 до 1000 гривень);
  • допомогу на поховання деяких категорій громадян (від 2000 гривень);
  • щомісячну адресну соціальну матеріальну допомогу дітям-сиротам та окремим категоріям людей з інвалідністю (від 1200 до 2500 гривень);
  • грошове забезпечення за утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя в Києві (5 мінімальних зарплат, які дорівнюють одноразово 35 000 гривень);
  • одноразову матеріальну допомогу багатодітним сім’ям, які виховують троє і більше дітей, і є отримувачами державної соціальної допомоги (5000 гривень);
  • матеріальну допомогу жінкам, зареєстрованим у Києві, які народили трійню і більше дітей (одноразово 20 000 гривень);
  • адресну матеріальну допомогу студентам з інвалідністю, сиротам, позбавленим батьківського піклування, із сімей Героїв Небесної Сотні та з малозабезпечених родин на часткову оплату навчання у вищих навчальних закладах за їхнім вибором (до 19 000 гривень).

Усі мешканці столиці також мають можливість отримати будь-яку медичну послугу в комунальних закладах охорони здоров’я. Як зазначили в КМДА, з початку року понад 37 тис. переселенців отримали в Києві медичні послуги.

Дітей із родин ВПО позачергово зараховують на вільні місця до садочків і шкіл Києва. Нині у столичних закладах освіти комунальної власності зареєстровані понад 14 тисяч дітей з числа переселенців.

Із лютого минулого року був створений Гуманітарний штаб Києва. Він забезпечує медикаментами, продуктами й предметами першої необхідності тих, хто найбільше цього потребує. З 25 липня 2022 року до 28 квітня 2023-го більше 110 тисяч переселенців отримали від цього штабу гуманітарну допомогу, зазначили у Департаменті соціальної політики КМДА.

Що відомо про внутрішньо переміщених осіб на Київщині

Київська область за 2022 рік прийняла понад 300 тисяч переселенців, майже 80 тисяч — скористалися програмою "Прихисток".

У Києві можна отримати компенсацію за прихисток вимушених переселенців.

Після 24 лютого 2022 року у Києві більше 100 тисяч ВПО подавали заявки на отримання допомоги продуктами. З 10 квітня 2023 року у столиці не приймають звернень на видачу продуктових наборів для переселенців.

У Київській області станом на початок травня зареєструвались понад 330 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

У КМДА у травні інформували, що від початку повномасштабної війни в лютому 2022 року столиця прийняла майже 250 тис. переселенців. Загалом з 2014 року до столиці переїхали понад 384 тисячі ВПО.

Вибір редакції

На початок