У Макарівській громаді відбудовують 10 приватних осель, зруйнованих росіянами

У Макарівській громаді відбудовують 10 приватних осель, зруйнованих росіянами

У Макарівській громаді почали відбудову 10 приватних будинків за обласною програмою
Будівельні роботи на території приватного домоволодіння у Макарівській громаді. Фото: Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді відбудовують 10 приватних будинків для жителів, чиї домівки були знищені російськими обстрілами під час наступу армії РФ на Київ. Відновлення житла фінансує обласна програма, яку запланували ще рік тому.

Про це повідомив у Telegram Макарівський голова Вадим Токар.

За його словами, на половині зруйнованих об’єктів роботи почали в червні цього року — у Калинівці, Липівці, Макарові, Рожеві та Ситняках. Там уже зведені стіни. На території 5 інших домогосподарств заливають фундамент.

За обласною програмою, на кожному обʼєкті передбачається, крім зведення будинку, під'єднання мереж електро-, газо-, водопостачання і каналізації. Також кожну оселю укомплектують меблями.

Відбудову 10 приватних будинків у селах Макарівської громади запланували ще рік тому. Тривалий час зайняла підготовка проєктної і фінансової документації для участі в обласній програмі.

Вадим Токар зауважив, що на території громади через російську агресію повністю зруйновані 585 індивідуальних будинків, тож, за його словами, "потреба у відбудові житла є набагато більшою, аніж можливості бюджету".

Обласна програма фінансує відбудову житла, передусім, пільгових категорій громадян: сімей загиблих чи поранених учасників бойових дій, багатодітних родин, сімей з дітьми і вагітними жінками, пенсіонерів та людей з інвалідністю.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

На Київщині розробили програму з відновлення та розвитку регіону протягом 2023-2027 років.

На відбудову Київщини Уряд виділив майже 2,5 млрд грн із фонду ліквідації наслідків збройної агресії. За ці кошти відновлять 38 житлових і соціальних об’єктів у різних громадах області.

На початок