У Києві мобільні бригади, які допомагають постраждалим від насильства, отримали інклюзивний мікроавтобус. Також автівку використовуватимуть для перевезення мам з дітьми.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Спецтранспорт передав столиці Фонд ООН у галузі народонаселення. Це вже шостий автомобіль від міжнародних партнерів для роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.
Зокрема, цей інклюзивний мікроавтобус допомагатиме людям з інвалідністю. Він обладнаний підйомником, який здатний підіймати до 250 кг.
"Такий автомобіль також дуже важливий у доправленні мам із дітьми до кімнат кризового реагування та притулків. Досить часто постраждалі мають дитячий візочок та багато речей, які потребують чимало місця", — розповіла Хонда.
У складі мобільної бригади працює соціальний працівник, психолог та водій. Вони надають психологічну допомогу, роз’яснюють права постраждалих та можуть доставити їх до кризових кімнат чи притулків.
З початку 2023 року фахівці вже надали 486 консультацій, із яких 473 – жінкам та 13 – чоловікам.
Що відомо про психологічну допомогу у Києві
На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.
У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.
У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.
В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".