Домашнє насильство: мобільним бригадам допомоги у Києві передали автівки від ООН

Домашнє насильство: мобільним бригадам допомоги у Києві передали автівки від ООН

Домашнє насильство: мобільним бригадам допомоги у Києві передали автівки від ООН
Фото: КМДА

Фонд ООН у галузі народонаселення передав Києву три автомобілі для мобільних бригад, які допомагають постраждалим від насильства. Про це повідомили у КМДА.

Перші мобільні бригади соціально-психологічної допомоги столиця запустила у серпні 2022 року. За цей час фахівці надали більше тисячі консультацій. Під час повномасштабного вторгнення, зросла кількість звернень щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства.

бібіки
Фото: КМДА

"Функціонування мобільних бригад соціально-психологічної допомоги є надважливою опцією для нашого міста, щоб ще оперативніше реагувати на звернення", — вважає заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У КМДА зазначили, що постраждалим допомагають незалежно від їхньої статі, місця реєстрації, проживання, а також відповідної заяви в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Що відомо про психологічну допомогу у Києві

На початку квітня цього року у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці намагатимуться запобігати стресовим травматичним станам громадян, надавати психологічну підтримку різним соціальним та професійним групам населення, зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин, а також працівникам, які забезпечують життєдіяльність міста в умовах воєнного стану.

В Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читайте також

Від початку року понад 900 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

Із майже 10 тисяч киян тільки 11% вважають свій психологічний стан стабільним — Хонда

Вибір редакції

На початок