Перейти до основного змісту
На площі Українських Героїв у Києві приберуть конструкцію із футбольним м'ячем

На площі Українських Героїв у Києві приберуть конструкцію із футбольним м'ячем

На площі Українських Героїв у Києві приберуть конструкцію із футбольним м'ячем
Люди на Майдані Незалежності в Києві. УНІАН

На площі Українських Героїв (раніше Льва Толстого) у Києві планують встановити об'єкт, який відповідав би її назві. Про це повідомляє Київська міська рада.

Зараз на площі розміщена конструкція із футбольним м’ячем, яку встановили замість рекламних носіїв напередодні Євро-2012.

На площі Українських Героїв планують прибрати конструкцію із футбольним м’ячем
Фото: Київська міська рада

"Така конструкція вже застаріла та не відповідає нинішнім реаліям і запитам суспільства. Тому об'єкти на площі потрібно гармонізувати відповідно до назви і вшанувати Українських Героїв, як минулого, так і сьогодення", – зазначила ініціаторка проєкту Олеся Пинзеник.

Там планують упорядкувати клумбу та встановити пам'ятний об’єкт. Депутатка додала, що реалізація цього задуму не потребує витрат із бюджету столиці.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці відбувся третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Читайте також

Майже довоєнний рівень: у КМДА розповіли, скільки людей проживають у Києві

Стало відомо, чому у Києві немає вулиці на честь Богдана Ступки та Залужного

Топ дня

Вибір редакції

На початок