Стало відомо, чому у Києві немає вулиці на честь Богдана Ступки та Залужного

Стало відомо, чому у Києві немає вулиці на честь Богдана Ступки та Залужного

Стало відомо, чому у Києві немає вулиці на честь Богдана Ступки та Залужного
Київ. Фото: УНІАН

Депутатка Київради Вікторія Муха пояснила, чому у столиці немає вулиці на честь актора Богдана Ступки та Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Про це голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій розповіла в інтерв’ю "Главкому".

За її словами, кияни можуть проголосувати у "Київ Цифровому" за перейменування на честь певної людини, проте згідно із законом також потрібен дозвіл від родичів. Вони можуть його не надати, якщо не подобається розташування вулиці чи сама ідея перейменування. Наприклад, такого дозволу не надали рідні актора Богдана Ступки.

"Така ж ситуація з Астрід ЛіндґренШведська письменниця, авторка "Карлсона, який живе на даху" та "Пеппі Довгапанчоха".. Принаймні, її родичі сказали, що вони ще думають, бо коли подивилися на ту вулиця у картах Google, вона їм видалася маленькою", — каже депутатка.

Вона додала, що багатьом хочеться, аби це було у центральній частині столиці. Проте там чимало вулиць з історичними назвами, які перейменовувати не можуть, наприклад, Хрещатик.

Також кияни пропонували перейменувати деякі назви на честь Валерія Залужного чи Бориса Джонсона, але українське законодавство забороняє називати вулиці та об’єкти на честь живих людей.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці відбувся третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Читайте також

Що буде з заповідником "Києво-Печерська лавра" — новий очільник Максим Остапенко про виклики на посаді

На Одещині з'явились вулиці Бандери та Героїв УПА

Вибір редакції

На початок