Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ
Колаж Суспільного

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів за останній рік. Такі результати дослідження організації "Transparency International Ukraine", яка вивчала процес дерусифікації та декомунізації в Україні.

Дані дослідження оприлюднили на сайті Київської міської державної адміністрації.

Рейтинг українських міст за кількістю перейменованих топонімів від Transparency International Ukraine
Рейтинг українських міст за кількістю перейменованих топонімів від Transparency International Ukraine. Фото: КМДА

"У столиці вже перейменовано 237 міських об’єктів, і цей показник є найбільшим в Україні за останній рік", — повідомив заступник міського голови, секретар Київради Володимир Бондаренко.

За його словами, Київ відмовився від російських назв топоніміки. У місті з’явились вулиці, провулки, бульвари і площі, названі на честь людей, які боролись за Україну, відстоювали права і свободу українського народу. Крім того, процес дерусифікації та декомунізації сприяє зменшенню інформаційного впливу московського наративу на світогляд киян, зауважив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови додав, що невдовзі у столиці будуть перейменовані станції метро, більш як 30-ти міським об’єктам повернуть історичні назви.

Що відомо про перейменування вулиць у столиці

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. Найближчим часом відповідні проєкти рішень винесуть на розгляд депутатів Київської міської ради.

Наприкінці квітня минулого року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Починаючи з серпня 2022 року, у столиці перейменували 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада запустили нове опитування громадської думки щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Читайте також

Земельна комісія Київради підтримала петицію проти створення військового кладовища на Лисій горі

На початок