Понад 95% ЧАЕС може бути заміновано — Крамаренко

Понад 95% ЧАЕС може бути заміновано — Крамаренко

Понад 95% ЧАЕС може бути заміновано — Крамаренко
. УНІАН

Понад 95% території зони відчуження Чорнобильської АЕС може бути заміновано. Про це в коментарі Укрінформу сказав голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко. Він зазначив, що фахівці нині не можуть обстежити ЧАЕС.

Нині спеціалісти розмінували об’єкти, які необхідні для повсякденної діяльності. Проте територія, яка знаходиться в лісистій місцевості, замінована.

"Нашими силами там розмінування не проводилося. Тому, умовно, 95-98% зони відчуження заміновано, оскільки вона не обстежена на наявність вибухових пристроїв", – сказав Крамаренко.

За його словами, розмінування цієї території може спричинити переміщення поверхневого шару, який забруднений радіонуклідами. Проте через досить значну площу, 2 600 кв. км, він не вийде за межі зони відчуження.

Крамаренко зазначив, що це замінування шкодить тваринам і людям, які підриваються на мінах.

Чорнобильська зона відчуження перебувала в окупації з 24 лютого по 31 березня 2022 року.

Що відомо про окупацію Чорнобильської зони

24 лютого російська війська захопили Чорнобильську АЕС, персонал станції взяли в заручники. Війська окупантів увійшли до зони Чорнобильської АЕС з території Білорусі.

Солдати РФ окопували та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 9 березня заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.

9 березня в Енергоатомі повідомили, що Чорнобильська АЕС та всі ядерні об‘єкти зони відчуження залишились без електропостачання.

Російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об'єкти у зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами та вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.

Перед тим, як 31 березня залишити ЧАЕС, окупаційні війська РФ вкрали комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.

Офіс генерального прокурора України зареєстрував низку кримінальних проваджень за статтею "екоцид" через дії Росії на Чорнобильській та Запорізькій АЕС.

Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли ЗСУ звільнили всю Київщину.

Читайте також

Ротація в полоні — як рік тому працівники ЧАЕС працювали під час російської окупації

Нам забороняли фіксувати реальний рівень радіації: ліквідатор з Житомира Костянтин Давиденко

На початок