"Ми до останнього готувалися": Данілов заявив, що влада знала про неминучість війни з РФ

"Ми до останнього готувалися": Данілов заявив, що влада знала про неминучість війни з РФ

"Ми до останнього готувалися": Данілов заявив, що влада знала про неминучість війни з РФ
РНБО

Українська влада готувалася до повномасштабної війни з Росією, але не могла відкрито сказати про це суспільству.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі "Радіо Свобода".

Він зазначив, що зрозумів про неминучість війни у листопаді 2021 року. Відтоді почав одягати чорну форму, тоді як раніше носив цивільну.

"У листопаді я одягнув чорну форму, це був знак того, що ми готові. Ми не могли нашому суспільству сказати, що от завтра буде війна. Це було неприпустимо, тому що це була одна із тактик Російської Федерації, щоб тут почався хаос, не зовсім приємні речі в економіці. Ми до останнього трималися, ми до останнього готувалися. Ми чітко розуміли, що це відбудеться", — сказав Данілов.

Проте, за його словами, влада не очікувала, що наступ буде й з боку Білорусі. Натомість розраховувала, що буде загострення на харківському, донецькому, луганському та кримському напрямках.

"Такого удару в спину (від Білорусі – ред.) ми не очікували. Ми не очікували, що вони підуть скрізь по всіх фронтах. Це для нас була несподіванка. Це я можу сказати", — сказав секретар РНБО.

Щодо Чорнобильської АЕС, то, за його словами, її "відпрацювали" за три тижні до початку війни та надіслали туди підкріплення.

"Але та навала, яка йшла, — це була потужна армія", — зазначив Данілов.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко повідомив, що через військове вторгнення Росії економіка України зазнала збитків щонайменше на 100 мільярдів доларів.
  • За даними Генштабу ЗСУ, Росія не відмовляється від спроб оточити Київ, продовжуючи наступ з Поліського та Сіверського напрямків. При цьому через втрату боєздатності підрозділів РФ змушена перекидати сили до українських кордонів з інших стратегічних напрямків.
  • Станом на 9 березня втрати російської армії в Україні склали понад 12 тисяч людей. Також українська армія знищила понад тисячу броньованих машин, 317 танків та 81 гелікоптер росіян.
  • 9 березня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що підрозділи російської армії стали повільно пересуватися через активний спротив українських військових та територіальної оборони.

Читайте також

Війна Росії проти України. День п'ятнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

На початок