Київрада підтримала концепцію створення військового меморіалу в Биківні

Київрада підтримала концепцію створення військового меморіалу в Биківні

Київрада підтримала концепцію створення військового меморіалу в Биківні
Засідання Київради 20 квітня 2023р. Фото: Київрада

Київрада відвела землю під створення Національного військового меморіального кладовища у Биківні. Під будівництво буде відведена ділянка 8 гектарів комунального лісу на Броварському проспекті. За концепцію створення військового меморіального кладовища сьогодні під час засідання Київради проголосували 79 депутатів.

"За створення кладовища відповідає держава і місце визначив уряд. Столиця ж готова всіма можливими способами сприяти створенню меморіалу наших героїв. Раніше ми підтримали пропозицію уряду щодо створення військового кладовища на Лисій горі. Але у громадськості вона підтримки не знайшла. Тому тепер ідеться про Биківню", — зазначив мер Києва Віталій Кличко.

8 гектарів землі у Биківні — у власності міста. Поруч близько 90 гектарів — державна земля. Таким чином загальна площа Національного військового меморіального кладовища сягне майже 100 гектарів.

Що відомо про ініціативу створення Національного військового кладовища в Києві

На виконання доручення прем'єра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора". Ініціатором створення Національного військового меморіального кладовища було Міністерство у справах ветеранів України. 31 травня 2022 року ця ідея була схвалена депутатами Верховної Ради.

Екологи та активісти були проти розташування меморіалу на Лисій горі. Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі". Автор петиції Павло Рациборський зауважує, що урочище "Лиса Гора" є пам’яткою архітектури і належить до об'єктів природно-заповідного фонду. Київрада цю петицію не підтримала. Пізніше у січні перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що у Києві тривають дискусії щодо місця облаштування Національного військового кладовища.

У січні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.

Як повідомили у мінкульті, Національне військове меморіальне кладовище можуть створити на виїзді з Києва у Биківнянському лісі на Броварському шосе. Там розташований Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили".

Читайте також

"В планах почати поховання в кінці осені" — в Україні створюють Національне військове меморіальне кладовище

На початок