У Київській області відразу після звільнення окупованих російськими агресорами територій розпочалося відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури. Протягом 2022 року повністю відновили 5 551 об’єкт, частково — 3 460.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на голову КОВА Олексія Кулебу.
Він зазначив, що серед відновлених повністю: 4 632 — багатоповерхових та приватних будинків, 153 — закладів освіти, 78 — об’єктів закладів охорони здоров’я, 41 — адміністративних будівель і Центрів надання адміністративних послуг.
Зокрема, повністю зруйнували центри надання адміністративних послуг Бородянської, Іванківської та Бишівської громад. Їх перевели до інших громад або облаштували там мобільні ЦНАПи,— повідомив Кулеба.
"Загалом у регіоні понад 27 тисяч об’єктів інфраструктури має пошкодження внаслідок дій, бомбардувань, ракетних ударів країни-терориста. Цілеспрямованими цілями ворога стали житлові будинки, школи, дитячі садки, медичні заклади", — каже голова КОВА.
За його словами, після закінчення бойових дій в області активно розпочали відновлення пошкодженого. Роботи проводилися за чітким алгоритмом і найперше розпочали розмінування.
"Площа замінованих територій області дорівнює площі Королівства Бельгія. Повне розмінування потребує колосальних зусиль і часу. Наразі вже вдалося зробити великий обсяг роботи. На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території",— зауважив Кулеба.
За його інформацією, фахівці перевірили домогосподарства, автомобільні дороги, лінії електропередач, газопроводи тощо. Сапери виявили та знешкодили близько 76 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів.
Стосовно критичної інфраструктури: у максимально стислі строки вдалося повернути світло до 525 населених пунктів, водопостачання до 123, туди, де вони були припинені через бойові дії, — йдеться у повідомленні.
Також в адміністрації нагадують, що у місцях 45 пошкоджених мостових переходів проїзд відновили ще до середини літа. Наразі роботи тривають.
Що відомо про руйнування і відновлення Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.
Наприкінці грудня у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже успішно функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах, що зазнали значних руйнувань унаслідок російської військової агресії. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці.
У липні цього року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.
З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону. Із них 100 мільйонів — на розвиток і утримання автомобільних доріг та відповідної інфраструктури, ще 2 мільйони — на роботу територіальної оборони та інші заходи, пов'язані з військовою агресією.
Щоб повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років, вважає голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.
Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.
Читайте також
Мешканців Київщини попередили про вибухи — працюють сапери