Перейти до основного змісту
"Відчинимо правду про насильство". У Києві відкрили тематичну виставку

"Відчинимо правду про насильство". У Києві відкрили тематичну виставку

"Відчинимо правду про насильство". У Києві відкрили тематичну виставку
. Фото: Марина Хонда/facebook

В Києві в Солом'янській районній держадміністрації презентували інсталяцію "Відчинимо правду про насильство" в рамках Всеукраїнської акції "16 днів без насильства".

Як зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда, інсталяцію створили, аби привернути більшу увагу до проблем домашнього насильства, яка в умовах війни не зникла, а ще більше загострилася.

"Відчинимо правду про насильство". У Києві відкрили тематичну виставку
Фото: Марина Хонда / Facebook

"Домашнє насильство буває не лише фізичним, коли жінка або чоловік отримує травми чи побої через конфлікт. Це також психологічний і економічний тиск. Останній після 24 лютого став мати більш серйозні ознаки",— каже Хонда.

За її словами, тільки до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, з початку року надійшло більше 10 тисяч звернень. Безпосередньо тих, що стосувалися домашнього насильства — 2513, решта — стресові стани через війну, які потенційно також можуть стати причиною насильства.

виставка насильство
Фото: Марина Хонда / Facebook

З початку року в Києві притулках для постраждалих від домашнього насильства перебувало 35 людей. А кризовими кімнатами скористалися 97 постраждалих, зазначає заступниця голови КМДА.

"Попри війну ми продовжуємо розбудовувати систему протидії насильству. Цього року ми запустили мобільні бригади допомоги постраждалим від насильства та відкрили Денний центр підтримки в Дніпровському районі. До речі, бригади надали вже більше 250 консультацій", — сказала Хонда.

У Києві для тих, хто страждає від домашнього насильства, працюють кризові центри, притулки, мобільні бригади, психологи, юридичні консультанти, а також міська цілодобова служба телефону довіри 15-00. Минулого місяця відкрився Денний центр підтримки в Дніпровському районі столиці.

Що відомо

  • Із 25 листопада до 10 грудня в Україні та світі відбуваються акції та тематичні події у рамках "16 днів проти насильства". Усі вони мають на меті нагадати, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.
  • 20 червня Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". Конвенція охоплює низку заходів з запобігання та протидії насильству, захисту його жертв, переслідування та покарання кривдників.
  • В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
  • Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читайте також

Як ужитися з рідними під час війни. Пояснює психолог

Тривожність під час війни. Що допоможе заспокоїтися

Ця угода захищає людину, незалежно від статі. Експертка і депутатка про Стамбульську конвенцію

Топ дня

Вибір редакції

На початок