Поблизу будівлі Офісу президента відбулась акція протесту, учасники якої вимагали у президента Володимира Зеленського та Верховної ради ратифікувати Стамбульську конвенцію.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Єлизавета Серватинська.


Активісти вимагали пояснення у президента та парламенту, чому вони досі не ратифікували її.


Читайте більше: Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція
Загалом участь в акції взяли близько сотні людей.

25 листопада в Україні та світі розпочалися 16 днів протидії гендерно зумовленому насильству. З цієї нагоди понад 50 українських громадських організацій об’єдналися в коаліцію "За Стамбульську конвенцію" із закликом до президента Володимира Зеленського та Верховної ради ратифікувати цей міжнародний документ.
Читайте більше: День боротьби проти насильства над жінками: в Україні на 45% зросла кількість скарг від потерпілих
Серед організацій коаліції, зокрема, “Ла Страда Україна”, Amnesty International Ukraine, ZMINA. Центр прав людини, “Український жіночий фонд”, “Рівні можливості” та інші. При цьому Активісти повторно зареєстрували петицію до президента України з проханням подати законопроєкт про ратифікацію до парламенту.


Понад 10 років тому Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте Верховна рада досі її не ратифікувала. У Раді вже створене міжфракційне об’єднання "За ратифікацію Стамбульської конвенції" і свідомі депутати готові підтримати цей документ.


У 2020 році на офіційному сайті Президента України електронна петиція із закликом ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію набрала потрібні 25 тисяч голосів.


5 червня 2020 року Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Ради законопроєкт щодо її ратифікації, але це так і не було зроблено. Тому Марш жінок, один із учасників коаліції "За Стамбульську конвенцію", вирішив зареєструвати ще одну петицію, а також заклик ратифікувати цей міжнародний документ та ознайомся з його перевагами на сайті https://stopviolence.in.ua/
Стамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жінок, а також інших жертв домашнього насильства – чоловіків, дітей, в тому числі тих, які стають свідками, та людей похилого віку. Вона гарантує постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, вдосталь безпечних місць (притулків) та право на компенсації й справедливе розслідування.
Що відомо
- За 9 місяців 2020 року 42 279 осіб звернулися за допомогою з приводу домашнього насильства, що вдвічі більше, аніж за 2019 рік.
- Громадські організації закликали президента і Раду терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію. Понад 10 років тому Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте Верховна рада досі її не ратифікувала. Проти ратифікації виступають Всеукраїнська рада церков та деякі народні депутати, стверджуючи, що конвенція “нав'язує гендерну ідеологію”.
- 5 червня 2020 року Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Ради законопроєкт щодо її ратифікації, але це так і не було зроблено. Тому Марш жінок, один з учасників коаліції "За Стамбульську конвенцію", вирішив зареєструвати ще одну петицію, а також заклик ратифікувати цей міжнародний документ та ознайомся з його перевагами на сайті https://stopviolence.in.ua/.
- У 2011 році Комітет Міністрів Ради Європи прийняв Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Туреччина стала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Після неї Конвенцію підписали ще 33 країни, в тому числі Україна. Стамбульська конвенція набула чинності 1 серпня 2014 року. Станом на січень 2018 року її підписали 45 країн та Європейський Союз.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!