Громадські організації закликали президента і Раду терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

Громадські організації закликали президента і Раду терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

Важливо
Громадські організації закликали президента і Раду терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію
Суспільне

25 листопада в Україні та світі розпочинаються 16 днів протидії гендерно зумовленому насильству. З цієї нагоди понад 50 українських громадських організацій об’єдналися в коаліцію "За Стамбульську конвенцію" із закликом до президента Володимира Зеленського та Верховної ради ратифікувати цей міжнародний документ.

Серед організацій коаліції, зокрема, “Ла Страда Україна”, Amnesty International Ukraine, ZMINA. Центр прав людини, “Український жіночий фонд”, “Рівні можливості” та інші.

Активісти повторно зареєстрували петицію до президента України з проханням подати законопроєкт про ратифікацію до парламенту.

Стамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жінок, а також інших жертв домашнього насильства – чоловіків, дітей, в тому числі тих, які стають свідками, та людей похилого віку. Вона гарантує постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, вдосталь безпечних місць (притулків) та право на компенсації й справедливе розслідування.

Читайте більше: Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

"Для України це вкрай актуальна проблема, адже за даними Національної соціальної служби, за дев’ять місяців 2021 року зафіксовано 205 608 звернень з приводу домашнього насильства, з них: від дітей – 5 001 звернення (2,43%), від жінок – 167 900 (82%), від чоловіків – 32 707 звернень (16%)", – ідеться в заяві ГО.

За даними організацій, близько 60 відсотків правоохоронців вважають повідомлення про насильство неправдивими, а 10-12 відсотків – "іноді прийнятними"

Понад 10 років тому Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте Верховна рада досі її не ратифікувала.

"Стамбульську конвенцію проти насильства варто прочитати, щоб знати її зміст і свідомо підтримати її ратифікацію", – зазначає урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, яка підтримала коаліцію "За Стамбульську конвенцію".

Конвенція передбачає не лише інструменти захисту постраждалих, але й зобов’язує держави забезпечувати надання всебічної допомоги для них. Вона також говорить про покарання кривдників і спонукає країни, що ратифікували Конвенцію, до криміналізації видів насильства, які перераховані в ній, – усі види домашнього насильства (фізичне, сексуальне, психологічне, економічне), згвалтування, примусовий шлюб, примусовий аборт, примусова стерилізація, каліцтво жіночих статевих органів, злочини заради так званої «честі», переслідування, сексуальні домагання. Стамбульська конвенція займає другу сходинку в правовому європейському полі після Європейської конвенції з прав людини і створює міжнародні зобов’язання для держав. Україна вже частково імплементувала у своє законодавство її положення, але цього не достатньо.

У Верховній раді вже створене міжфракційне об’єднання "За ратифікацію Стамбульської конвенції" і свідомі депутати готові підтримати цей документ.

У 2020 році на офіційному сайті Президента України електронна петиція із закликом ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію набрала потрібні 25 тисяч голосів.

5 червня 2020 року Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Ради законопроєкт щодо її ратифікації, але це так і не було зроблено. Тому Марш жінок, один із учасників коаліції "За Стамбульську конвенцію", вирішив зареєструвати ще одну петицію, а також заклик ратифікувати цей міжнародний документ та ознайомся з його перевагами на сайті https://stopviolence.in.ua/

Дивіться також: "Фемінізм у кожну хату", "Часікі не тікають, вони електронні": фоторепортаж з Маршу жінок у Києві

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок