В Україні вдруге створили петицію із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію

В Україні вдруге створили петицію із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію

В Україні вдруге створили петицію із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію
. Суспільне Запоріжжя

Громадська ініціатива “Марш жінок” зареєструвала на сайті президента петицію із закликом внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції (Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами) до Верховної ради. Про це повідомила голова громадської організації “Інсайт” Олена Шевченко.

“Громадська ініціатива “Марш жінок” ініціювала та створила петицію у 2020 та зібрала понад 25 000 необхідних голосів для її розгляду на сайті петицій до президента України”, — йдеться у зареєстрованому нещодавно документі.

Його автори також повідомили, що протягом останніх 2 років активно співпрацювали з різними органами державної влади та Міністерствами, очікуючи ратифікації Стамбульської конвенції.

“Однак, попри наші зусилля та очікування мільйонів українських жінок, дітей і чоловіків, проєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції не внесено навіть до порядку денного поточної сесії Верховної ради України”, – йдеться у новій петиції.

Ініціатори петиції також повідомили, що, за даними Нацполіції за 2020 рік було зареєстровано 211 тисяч звернень від жінок із приводу домашнього насилля. Щодня поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей. Більш ніж половина дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома.

“Багато випадків залишаються невідомими, адже про них не повідомляють у поліцію. Зокрема, ситуація особливо загострилася через пандемію COVID-19, адже значна кількість жінок опинилися сам на сам зі своїми кривдниками вдома”, — відзначають автори петиції.

Щоб зібрати необхідні 25 тисяч підписів, залишається близько 90 днів, йдеться на сайті з електронними петиціями президенту.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок