"Проблема №2 після COVID-19". Денісова заявляє про зростання випадків домашнього насильства

"Проблема №2 після COVID-19". Денісова заявляє про зростання випадків домашнього насильства

"Проблема №2 після COVID-19". Денісова заявляє про зростання випадків домашнього насильства
Unsplash

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що зростання випадків домашнього насильства залишається другою проблемою в умовах пандемії COVID-19 після самого вірусу.

"За статистикою і міжнародною практикою, безумовно, в умовах пандемії проблемою №2 після самого вірусу є саме наростання домашнього насильства. З-поміж звернень, які надійшли до уповноваженої з цього приводу, 80% — це саме звернення жінок, 20% — чоловіків", — заявила Денісова під час форуму "Домашнє насильство: погляд 360° Виклики. Можливості. Дії" 8 грудня.

За її словами, перш за все звертаються щодо фізичного та психічного насилля, а також щодо економічного та сексуального. Уповноважена передавала звернення до поліції, органів соціального захисту та служб з прав дітей.

Читайте також: Кількість випадків домашнього насилля у період карантину залишається високою — експертка

Аналіз звернень продемонстрував брак місць, до яких можна звернутися у випадку насильства, хоча кількість таких установ і збільшилася з 1 вересня 2020-го: з 32-х притулків до 34-х. Водночас 7 регіонів України таких притулків взагалі не мають. Денісова зауважила, що аби потрапити до притулку, людина має мати негативний тест на COVID-19, а у "червоних" зонах існують транспортні проблеми, тому дістатися установи може бути складно.

Уповноважена наголосила, що відносини між органами соціального захисту та органами охорони здоров'я щодо надання медичної та психологічної не відповідають міжнародній практиці. Зокрема постраждалих не інформують про те, що вони можуть отримати допомогу безкоштовно. Крім того, діти в родинах з домашнім насильством майже позбавлені можливості навчатися, оскільки "кривдник залишає їх без комп'ютера і без можливості отримати освіту".

Читайте також: Він, вона і карантин. Як вимушена ізоляція вплинула на домашнє насильство в Україні

Денісова констатувала, що, "за українським менталітетом" розголос насильства чоловіка до жінки може "тягти за собою суспільний осуд". Однак, за її словами, за 9 місяців 2020 року 42 279 осіб звернулися з приводу домашнього насильства, що вдвічі більше, аніж за 2019 рік. На думку Денісової, це свідчить про підвищення рівня обізнаності громадян.

Що відомо

  • Через пандемію коронавірусу на жінок лягло значно більше хатніх справ та роботи по догляду за дітьми. Це може знищити надбання борців за гендерну рівність за останні 25 років.
  • Аналітики британського товариства Фосетта заявляють, що сучасні жінки віком від 30 років ніколи не відчують рівної оплати праці, якщо прогрес в усуненні гендерного розриву не буде прискорено.
  • Уряд доручив міністерствам та іншим центральним органам виконавчої та місцевої влади розглянути можливість створення підрозділів із питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.
  • Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність, кліматичну катастрофу та злидні найбільшими проблемами світу.
На початок