Перейти до основного змісту
Киянам пропонують обирати локації: у місті планують встановити ще 400 контейнерів для сортування сміття

Киянам пропонують обирати локації: у місті планують встановити ще 400 контейнерів для сортування сміття

Контейнери для роздільного збору відходів
Контейнери для роздільного збору відходів. КМДА

Цього року КП "Київкомунсервіс" придбав 400 нових контейнерів для роздільного збору відходів. Це контейнери-"дзвіночки" ємністю 2,5 куб. м: зеленого кольору для збору скла і жовті — для пластику.

Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Київкомунсервіс".

Зазначається, що наразі у місті функціонуватиме майже 1,5 тисячі контейнерів для збору пластику і скла. Кияни можуть запропонувати місця для встановлення. Для цього потрібно подати заявку. Для встановлення таких контейнерів необхідно обов'язково врахувати:

  • майданчик для встановлення має бути горизонтальним та із асфальтобетонним покриттям. Розмір має бути не менше 2х4 метри, з можливістю вільного заїзду сміттєвоза з краном-маніпулятором і вільним простором зверху (не менше 6 метрів — для вивантаження та обслуговування контейнерів)
  • місце встановлення контейнерів не повинно бути віддаленим від контейнерних майданчиків для змішаних побутових відходів
  • санітарні норми та правила стосовно встановлення й експлуатації контейнерів: відстань від житлових будинків — не менше 20 метрів, використання контейнерів лише з 8:00 до 22:00
  • залучення максимальної кількості мешканців будинків до сортування тощо.
У Києві
Контейнери для роздільного збору відходів. КМДА

Комунальники також просять прикріплювати до заявки фото- чи відеофіксацію потенційних місць встановлення. Після того, як комунальники отримають матеріали, вони виїжджатимуть на місце для детальнішого обстеження.

У Києві
Правила сортування скла. КМДА

На всіх контейнерах нанесені відповідні наліпки з інформацією про правила сортування — які відходи пластику та скла підлягають сортуванню та подальшій переробці, а які ні. Якщо неможливо визначити тип сміття, то краще скористатися контейнером для змішаних побутових відходів.

У Києві
Правила сортування пластику. КМДА

"Від якості сортування залежить збільшення частки відходів, які не потраплять на полігон, а будуть вивезені на сортувальну станцію, де їх досортовують за видом і призначенням. Після цього вторинну сировину відправлять на підприємства, що мають відповідні виробничі потужності для  її оброблення", — йдеться у повідомленні.

У комунальному підприємстві також закликають громадян використовувати контейнери за призначенням та не псувати. У разі пошкодження чи наповнення потрібно повідомляти "Київкомунсервіс".

Також на всіх контейнерах нанесені QR-коди — посилання на Telegram-бот підприємства. За його допомогою можна отримати всю необхідну інформацію про послугу, зайти на інтерактивну мапу (на якій розміщено всі встановлені у столиці контейнери для сортування) та повідомити про наповнення встановлених контейнерів, зазначили в КМДА.

Раніше повідомлялося, що на Київщині встановлюють "екосерця" — металеві контейнери, в які потрібно кидати пластикові кришечки. Діяльність проєкту спрямована на залучення громади до збору кришечок, які відправляють на переробку. Отримані кошти від здачі вторсировини передають на медичну допомогу дітям.

У Бучі минулого року відкрили перший у районі Екохаб — пункт сортування і збору побутових відходів. Сміття відправлятимуть на переробку, а прибутки спрямують на донати для Збройних сил України.

Топ дня
Вибір редакції
На початок