Під час розмінування території Київської області піротехнічні підрозділи Державної служби із надзвичайних ситуацій користуються сучасним роботизованим комплексом.
Про це повідомляє пресслужба Головного управління ДСНС у Київській області.
Зазначається, що для підвищення безпеки та ефективності під час гуманітарного розмінування сапери користуються роботом Elektroland. Він обладнаний маніпулятором, системою відеоспостереження та спеціальним інженерним обладнанням. Це дозволяє дистанційно обстежувати території, виявляти вибухонебезпечні предмети, а також переміщувати і знешкоджувати їх без ризику для особового складу.

"Elektroland особливо ефективний у роботі на забруднених вибуховими пристроями ділянках, у місцях з обмеженим доступом або підвищеною загрозою для людей", — йдеться у повідомленні.
У ДСНС поінформували, що завдяки використанню сучасної техніки рятувальники значно скорочують час розмінування та мінімізують небезпеку під час виконання складних завдань. Наразі новітні технології активно впроваджуються для відновлення зруйнованих територій і забезпечення безпеки громадян у післявоєнний період, зазначили у відомстві.
Раніше повідомлялося, що від початку повномасштабного російського вторгнення на Київщині обстежили понад 36 тисяч гектарів. Із них 7447 гектарів — сільськогосподарські угіддя. Також за цей час знешкодили 86 023 одиниці вибухонебезпечних предметів.
Протягом цього року запланували розмінувати 1579 гектарів земель сільськогосподарського призначення. З початку року працівники ДСНС обстежили 1505 гектарів. Також у планах — обстеження лісів (зокрема, йдеться про Іванківське та Макарівське лісництва).
Що відомо про розмінування Київщини
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.
У Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування. Також для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії.
Сапери показали, як розміновують поля на Київщині за допомогою інноваційної техніки. Однією з таких є GCS-200 — сучасна дистанційно керована машина, призначена для механізованого розмінування в межах гуманітарних операцій.
10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що, за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі. 20 вересня Міноборони поінформувало, що від початку повномасштабної війни в Україні розмінували понад 5 тисяч квадратних кілометрів.