На Київщині провели нараду за участі посадовців області, рятувальників та саперів щодо напрацювання плану дій для прискорення розмінування територій регіону, зокрема, й лісів. Нині забрудненість вибухонебезпечними предметами залишається гострою проблемою для Київської області.
Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник.
За його даними, від початку збройної агресії Росії проти України обстежено понад 36 тисяч гектарів території області, з яких понад 7 447 гектарів — сільськогосподарські угіддя. За цей час було знешкоджено 86 023 одиниці вибухонебезпечних предметів.
На 2025 рік заплановано розмінування 1 579 гектарів земель сільськогосподарського призначення. З початку року працівники ДСНС обстежили 1 505 гектарів.
Микола Калашник також зазначив, що окреме питання — обстеження лісів. У планах на цей рік — зробити безпечними Іванківське та Макарівське лісництва.
"Наразі оператором протимінної діяльності "Розмінування України" вже розпочато розмінування території, погодженої з ДП "Ліси України". Також, з оператором "Українські сервіси розмінування" погоджено безоплатне проведення нетехнічного обстеження земель в Іванківському та Макарівському лісництвах з подальшим розмінуванням лісових доріг, просік, галявин для під’їзду автомобілів", — йдеться у повідомленні.
Що відомо про розмінування Київщини
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.
У Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування. Також для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії.
Сапери показали, як розміновують поля на Київщині за допомогою інноваційної техніки. Однією з таких є GCS-200 — сучасна дистанційно керована машина, призначена для механізованого розмінування в межах гуманітарних операцій.
10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що, за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.