Представник 56-ї окремої мотопіхотної бригади Дмитро Ковтун займається рекрутингом до лав бригади, зокрема й у Кропивницькому. З його слів, через розширення штату нині триває комплектація всіх посад. Суспільне дізнавалось, як мотивувати потенційних добровольців служити у війську.
"Вакансії – на будь-який смак, на будь-яку спеціалізацію"
Зі слів військового, потребують людей на усі посади. Серед потенційних кандидатів чоловіки не мають жодної переваги над жінками.
"Щодо жінок існують стереотипи, частково небезпідставні. Мова про бажання жінки перебувати в чоловічому колективі. Це крім того, що для жінок треба створювати особливі побутові умови. Варто питати напряму, і ми це робимо, чи не бажання вийти заміж її мотивує. А так – якщо людина хоче воювати, стать не має значення, вік не має значення. Купа прикладів успішних жінок у війську, як і поганих прикладів відносно чоловіків".
"Мотивація – головне"
Для добровольця надважливими є особиста мотивація та бажання, вважає рекрутер.
"Мотивація – головне. Людина має розуміти, що це війна, що потрібно буде воювати. Навіть кухар, якщо виникне потреба, повинен буде взяти в руки зброю, залишити харчі та йти воювати. Так само жінка має розуміти, що може статись так, що доведеться, наприклад, кілометр тягти із зони ураження пораненого, важчого за неї, чоловіка, бо це єдиний варіант".
"З рекрутингом дещо запізнились"
Дмитро Ковтун вважає, що відкривати центри рекрутингу української армії потрібно було раніше.
"Залишилось дуже мало вмотивованих людей, є певна втома цивільного суспільства від війни, люди намагаються відгородитися. Якщо раніше людині можна було просто пропонувати посаду, то зараз потрібно зробити правильну пропозицію, десь вмовити, бо немає пориву захищати країну. На жаль, слова про патріотизм нині цінують менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення, нині звертають увагу на грошову винагороду. Гроші привабливіші за слова".
Індивідуальний підхід, з його слів, потрібен і в питанні пошуку мотивації для потенційних новобранців.
"Декого мотивує розуміння того, що служба нівелює якісь цивільні проблеми, наприклад, побутові. Можна взяти за приклад ізраїльську армію: погашення кредитів, заборгованостей, зняття тих самих судимостей. Так слід пропагувати службу. Людина має розуміти, що отримає, якщо піде служити, ризикуватиме своїм здоров’ям або навіть життям".
Центр рекрутингу української армії працює на базі Центру надання адмінпослуг у Кропивницькому.