Двадцятий п'ятий в Україні. У Кропивницькому відкрили Центр рекрутингу армії

Двадцятий п'ятий в Україні. У Кропивницькому відкрили Центр рекрутингу армії

У Кропивницькому відкрили двадцять п’ятий в Україні Центр рекрутингу армії. Тут надаватимуть консультації про вакансії й спеціальності у Збройних силах. У центрах не роздаватимуть повістки.

Про це Суспільному розповів уповноважений з рекрутингу Міністерства оборони Олексій Бежевець.

Організовує такі центри Міністерство оборони. Перший запрацював у лютому у Львові. Нині такі центри є в усіх обласних центрах та Києві.

Місцем роботи у Кропивницькому обрали Центр надання адмінпослуг. Консультуватимуть двоє людей.

"Мета у нас одна — дати людині можливість зробити свідомий вибір. Знайти себе в армії. Причому, коли ми говоримо в армії, це про всі Сили оборони: ЗСУ, Нацгвардію, прикордонну службу. Це інформаційно-консультативний сервіс для людей", — сказав Олексій Бежевець.

За його даними, з лютого до центрів звернулися понад сім тисяч людей.

"Приблизно дві тисячі перебувають у контакті з військовими частинами, оформлюються. І приблизно дві сотні є військовослужбовцями. Найбільша потреба є у тих частинах, які визначені пріоритетними для комплектування Генеральним штабом. Це ті, які безпосередньо беруть участь у бойових діях. Або відведені на відновлення. Таких частин понад 100".

Потребують операторів дронів, сказав представник корпусу морської піхоти Руслан Шевченко.

"Ми спочатку формували морську піхоту, весь корпус, а зараз формуємо військово-морські сили. Тому у нас вакансії від стрільця, кухаря, водія до операторів повітряних дронів, морських дронів та підводних дронів".
Двадцятий п'ятий в Україні. У Кропивницькому відкрили Центр рекрутингу армії
У центрі інформують про вакансії та спеціальності у Збройних силах. Суспільне Кропивницький

Військовий квиток показувати не потрібно. Окрім освіти, запитуватимуть у кандидатів про фізичну підготовку, сказала рекрутерка Юлія Король.

"Все залежить від того, як саме налаштований кандидат. Якщо ми вже оформляємо його для того, щоб знайти відповідну посаду, щоб отримати місце у військовій частині, то це займає трохи більше часу. У нас є своя закрита база, яку ми самі формуємо за допомогою тієї інформації, яку нам дають представники військових частин".

27-річний кропивничанин Сергій Царенко планує долучитись до війська за контрактом.

"Потрібно йти й допомагати. Я навчався на ІТ-спеціаліста, дружу з комп’ютерами. І зацікавив рід військ, зв’язаний з БПЛА, розвідниками й комп’ютерними технологіями".

Центр працюватиме з понеділка по четвер з 8-ї до 17.00. У п’ятницю — до 16-ї години.

На початок